prosze o pomoc

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

prosze o pomoc

Postprzez andzia20013 5 lut 2009, o 12:13

PROSZE O POMOC moja MIA JEST BEAGLEM MA JUZ16TYG.prosimy o pomoc gdyz jeje lapki przednie samkrzywe od kolanka ida do wewnetrznej strony szczegolnie przwa.chodzi ja balerina na koniuszkach lapek i pazorkach nie stawia lapek calych na podlodze.nie zgina kolana calego,lekarz powiedzial ze moze ma krotkie sciegno lub kosc od kolanka w dol nawet rentgenu nie zrobil.jestesmy w angli i tu nie mozna liczyc na weterynarzy co jeden to lepszy tylko pogadaja i nic a pies na coraz bardziej krzywe lapi.nie ma bolu chodzi i jest pogodna ale my martwimy sie o przyszlosc jak to bedzie to wyglodalo jak ona bedzie sobie chodzila i czy to nie bedzie problem dla niej.prosze moze jakies rechabilitacje albo opaski usztywniajace nie wiem prosze kogos kto by naprawde wiedzial jak mamy naszej kochanej suni pomoc
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Saszka 5 lut 2009, o 12:30

To smutne co piszesz o tamtejszych wetach, musisz jednak poszukać takiego, który pomoże Twojej suni. W schoniskach pod patronatem RSPSA są naprawdę dobrzy lekarze i prowadzą równiez porady dla zwierząt z zewnątrz (za opłatą oczywiście).
Nikt z na nie może Ci pomóc na odległość, nie jesteśmy lekarzami ani też innego rodzaju specjalistami, nikt przez internet nie uzdrowi Ci psa, nie licz na cuda!
Trzymam kcuiki żebyście znaleźli dobrego weta.
PS: Jeśli sunia ma rodowód to powinniście porozmawiać z hodowcą, jeśli jest z szanującej się hodowli na pewno Wam pomogą. A jeśli z pseudo to cóż... musicie szukać dobrego weta!
Obrazek
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez andzia20013 6 lut 2009, o 11:03

tak wiem ze to raczej nie mozliwe przez internet ale juz wszystkiego probujemy z mezem mojej suni kosci sie rozwijaja wiec musimy szybko dzialac a tu nie ma gdzie sprobuje poszukac tych schronisk.napisalam gdyz moze ktos mial taki sam przypadek jak ja i wie jak moze rechabilitowac jakos te lapki.samemu.sunia ma rodowod ,ale wzielismy ja raczej dobra od hodowcy gdyz mamy duzo filmow z nagranych jak byla malutka odrazu po wzieciu i widac ze ok chodzila ,juz sama nie wiem.moze to potem sie obiawia.ona ma poprostu krzywizne przednichtych lapek. jest z pierwszego miodu jej siostre uspali bo miala cos z oczami bylo ich4. -2 nie widzialam ona byla naj grubsza wygladala na zdrowa. widzialam matke i ojca byli raczej zdrowie.
dziekuje za powyzsza odpowiedz
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez leonberg 6 lut 2009, o 14:29

przypadłosc suni ktora opisałas moze miec kilka przyczyn. tylko lekarz moze zdiagnozowac co naprawde jest jej przyczyna. po poscie widac ze sie martwisz. niestety nie ma innego wyjscia jak znalezienie przychodni weterynaryjnej i poniesienie kosztów badan.
nie powinienem udzielac ci rad nie widzac nawet psiaka ale jak tak sie bardzo martwisz: 3-4 mc jest to u psiaka okres intensywnego wzrostu. czesto psiak nabiera masy a stawy nie nadazaja, sa za miekkie i nie moga sztywno utrzymac ciała psiaka. dochodzi wtedy do róznych skrzywien i deformacji chrzastek. profilaktycznie szczeniakom dodatkowo podaje sie gotowane kurze łapki ( po ugotowaniu usuwa sie długa kosc ktora łupie sie na drzazgi i moze poprzebijac układ pokarmowy ) wraz z woda w ktorej sie gotowały oraz preparaty zawirajace glukozamine i chlorozamine. oczywiscie nie mozesz polegac na mojej poradzie ale gotowane kurze łapki sa przysmakiem dla kazdego psiaka wiec mozesz spokojnie podawac.
dobrym pomysłem jest umieszczenie zdjec suni oraz filmiku z jej chodem na forach hodowców beagli a nawet wysłanie maili z prosba do hodowli w polsce z załaczonymi filmikami i zdjeciami
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez andzia20013 14 lut 2009, o 12:12

dziekuje bardzo za odpowiedz.kupie dzisiaj te kurze lapki i tak jej nie zaszkodza.ale mam tylko ta kosc pogniesc a te pazury kurze ?dac jej to wcalosci?moja MIA jest bardzo ruchliwa jak to sczeniaczek wciaz ma te lapki chore na dodatek kuleje od wczoraj gdyz weszla po schodach na gore bo umnie ale nie umnie schodzic slisga sie na brzuszku i sadziemy ze musiala moze wyrkecic sobie lapke.wiem niektorzy by pomysleli:-niech idzie do weterynarza ale tu nie jest tak prosto lapka nie jest zlamana bo nie piszczy chodzi ale kuleje troche .lekarze tu juz jak pisalam tylko patrza i nic nie robia powia tak jakby pies byl krolikiem doswiadczalnym,bylismy juz u 4 i nic tylko pieniazki biora.nawet lekarz ze szpitala dla zweirzat przyjechal specjalnie i powiedzial ze ona ma sciegno za krotkie lub kosc za mala od lkolanka w dol.nawet rentgenu nie zrobili chodz chcielismy .powiedzial ze to niz nic nie da.stracilismy juz500pound.i dalej w tym samym miejscu,napewno filmy zrobie i wysle do polskich hodowcow jesli to mozliwe,ale boje sie ze odpisza ze mam isc do weterynarza a tu nie moge na nich liczyc.poszukam jeszcze schronisk jak ktos mi napisal powyzej.poze to cos mi da.kochamy nasza sunie bo jest czlonkiem rodziny nawet jak by byla pez nozek to i tak bysmy jak kochali.nie poddam sie musze i bedze jeszce szukac pomocy,narazie sami robimy jej rechabilitacje powolutku i duzo chodzimy by sciegna rozciagnac.jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez leonberg 14 lut 2009, o 14:35

długa kosc z łapek nalezy usunac i wyrzucic, nie mozna podawac jej psiakowi! reszte, nawet paury moze spokojnie wcinac.
nie dziw sie ze prawdopodobnie kaza ci isc do weta. nikt nie zdiagnozował nikoga na odległosc. poszukaj for internetowych posiadaczy i hodowców beagli. filmilmiki zamiesc na You Tube a linki na portalach. troszke pospiesz sie bo wyglada ze jest coraz gorzej :(
czy nie mozesz poprosic o pomoc hodowce?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez pauli 14 lut 2009, o 14:37

co do łapek kurzych - ja obcinałam pazury, wyjmowałam długą kość i dłubałam by wyjąć te najmniejsze kostki a całość siekałam i z wodą, w której się gotowały do pojemników by stężało. [mój ma wrażliwy na kości żołądek, temu najmniejsze wyjmowałam też].
dość strasznie brzmią opisywane przez ciebie objawy, próbuję sobie to wyobrazić i to co mi wychodzi z tego to widok psiego inwalidy z takimi problemami w ruchu. pewnie się nie zdziwisz - ale bez weta się nie obejdzie - bez postawienia właściwej diagnozy etc. pozostaje życzyć powodzenia byście trafili na porządnego.

swoją drogą - jak ją kupowaliście to też miała takie problemy? skąd pochodzi?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez andzia20013 18 mar 2009, o 13:52

Moja kochana MIA ma wciaz tak samo chodzi jak baletnica ostatnio bylismy na szkoleniu chcielismy zobaczyc co tam powiedza nam i pani stwierdzila ze mojemu pieskowi siedzi to w glowce ze ona sobie zakodowala to ze tak chodzi niepoprawnie i mamy szukac takiego weta ktory tez tak swierdzi i bedzie ja leczyl.kazdy mowi cos innego.mamy juz dosyc .my juz pogodzilismy sie ze nasz piesek jest inwalida niestety.teraz chodzi tylko po trawie bo nie daje rady po chodniku ,gdz boli ja przy panokciach kupilismy jej budziki takie ortopedyczne dla pieskow czekamy jak przyjda do wlozymy jej i moze te paznokcie i tam w okolicy sie zagoi.
jestesmy zalamani!kiedy idziemy ulica to kazdy sie puta pani wie pani piesek ma chore lapki.czyjemy sie winni i kazdemu mowic to samo.ona sie poprostu tak urodzila.
Mam pytanie tez do kogos kto ma beagla !!!
Moja mija ma chyba chorobe lokomocyjna odrazu jak wezmiemy ja to samochodu to po 2minutach juz leci jej woda z bordki potem piaja az potem zwraca wszystko mokre ona i samochod.jak mam jej pomoc moze ktos wie!!!!!!!!!!ona lubi jezdzic autem ma to od niedawna.wczesniej zwracala troszke ale nic jej nie lecialo z mordki.prosze mi odpowiedziec.
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez andzia20013 18 kwi 2009, o 09:52

moj piesek jest chory na CHINES BEAGLE SYNDROM juz wiem dowiedzialam sie korespondujec z lekarze z polskim.moj piesek ma zadka genetyczna chorobe.nikt nie mogl mi pomoc oprocz tego lekarza.jesli ktos ma chorego pieska jak ja moze sprobowac napisac do niego tez znajdziecie adres w necie.BEAGLE SA NAJLEPSZE.pl tam znajdziecie jego email i mozna napisac.DR,Andrzej W Bacinski.Super lekarz naprawde szukam pomocy juz 4miesiace i tylko on zdolal mi pomoc.mam tez jego ksiazki Beagle sa najlepsze.dziekuje wszystkim za wypowiedzi teraz musze ratowac moja niunie kochana .
Avatar użytkownika
andzia20013
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2008, o 17:35

Postprzez leonberg 20 kwi 2009, o 07:50

czyli żadne kurze łapki i tak nie pomogą. dobrze że masz już diagnoze. będziesz wiedzieć jak postępować z psiakiem. duuużo zdrówka dla pupila.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints
cron