Bezdech senny

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Bezdech senny

Postprzez Spanielu$Koczka 12 lut 2009, o 14:00

Witam! Piszę z poważnym problemem, przypuszczam że Koka cierpi na bezdech senny. Jestem załamana. Czytałam o tym schorzeniu, które u ludzi doprowadzić może nawet do uduszenia. Nie słyszałam nigdy żeby jakiś pies cierpiał na tą chorobę, ale objawy Koki na nią wskazują. Dzisiaj w nocy obudziła nas o 3 i strasznie charczala, stała jakby chciało jej się wymiotować ale miało to w ogóle inny odgłos. Brzmiało jakby się dusiła. Ja ją zaczęłam wołać i przestała. Trwało to tak szybko a ja byłam w szoku. Nie był to pierwszy raz. Kilka razy zdarzyło się, że spała i trzeba było ją natychmiast obudzić, bo ... charczała a czasem nawet piszczała. Była też taka sytuacja, że chodziła po domu i nagle zaczela wykonywać takie dziwne ruchy, jak przy wymiotowaniu ale z tym dziwnym odgłosem duszenia się. Nie umiem tego opisać bo to poprostu trzeba zobaczyć. Ja w nocy przeżyłam koszmar, tyle mogę powiedzieć. Czy ktoś z Was wie coś o tej chorobie? Jej przyczyny ? Leczenie? Czy może widzieliście, że jakiś pies się tak zachowuje?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 12 lut 2009, o 14:36

Atena też tak robi :lol: aczkolwiek w jej przypadku jest to związane z tym, że akurat wtedy ma katar i gdy jej spłynie do gardła, to jej przeszkadza. Jest to coś w stylu psiego kaszlu.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez dariak15 12 lut 2009, o 16:20

Moja Majka również tak robi.Ale nie podczas snu tylko czasami sobie idzie i robi taką pozycję jakby miała zwymiotować ale to brzmi raczej jak kaszel.Jeśli martwisz się o Kokę to na wszelki wypadek udaj się do weterynarza :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Spanielu$Koczka 12 lut 2009, o 17:35

dzięki dziewczyny ;) bardzo mnie pocieszyłyście, wydawało mi się, że to co się dzieje z Koką to jakaś choroba, miejmy nadzieję że jednak się myliłam... oczywiście pójdziemy do weterynarza, kiedy te ataki się nasilą... na razie jeszcze się wstrzymam z wizytą.. nie ma co, to forum jest bezdyskusyjnie niezawodne a raczej ludzie, którzy tu są ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez mwijatak 12 lut 2009, o 19:59

Raczej przejdź się do weta, bo te objawy mogą również wskazywać na zapalenie krtani. Upewnić się nie zaszkodzi ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Noriko 12 lut 2009, o 20:03

mam nadzieje, że nic Koce nie jest ile już ma, bo już mi się pomyliło...
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez Spanielu$Koczka 12 lut 2009, o 20:53

Noriko napisał(a):mam nadzieje, że nic Koce nie jest ile już ma, bo już mi się pomyliło...

chodzi o to ile ma lat? ;) 1,5 roku

a co do tego zapalenia krtani to raczej nie... dlatego że te objawy występują najczesciej tylko w czasie snu lub krótko po... sama nie wiem, czy iść do weterynarza, od razu po tym "napadzie" Koka była wesoła, normalnie sobie chodziła i nawet nie dyszała, ani nie było widać, że jest zmęczona czy coś ją boli... tak myślałam, że coś w tym stylu może być na tle nerwowym albo śni jej się coś "złego" i dostaje ataku paniki... co o tym myślicie?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez pauli 12 lut 2009, o 22:33

podobne objawy mogą występować przy robalach - w swoim cyklu życiowym jakieś glisty gdy przechodzą z płuc do paszczy i stamtąd znów w dół do przewodu pokarmowego - mogą wywoływać takie objawy.
piszczenie w czasie snu to może prędzej jakieś sny dziwne niż objaw chorobowy? [mój jak śpi to piszczy skomli szczeka warczy, do wyboru do koloru]
najbezpieczniejszym wytłumaczeniem tego zachowania pewnie byłyby robale ;)
czytałam jeszcze o przypadkach jakichś problemów z krtanią, jak znajdę dalsze szczegóły to spróbuję dodać.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 13 lut 2009, o 16:31

diego tak robi jak sie zachlysnie
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Noriko 13 lut 2009, o 19:31

Moja mama radzi:
Bezdech senny może prowadzić do śmierci u człowieka, tak jak wcześniej napisałaś, ale możliwe, że Koczka ma chore serce, a przez ten bezdech może wystąpić niedotlenienie mózgu, może grozić paraliżem nawet, więc lepiej idż do weta i niech ci coś poradzi :)
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez Spanielu$Koczka 13 lut 2009, o 21:38

brałam pod uwagę chore serce.. ale pierwszym widocznym tu objawem jest szybkie meczenie się psa, a ona ma full energii .. z drugiej strony bezdech charakteryzuje się ciągłym chrapaniem, dlatego że zatykane są drogi oddechowe.. naprawdę nie wiem, co to może być, oczywiście skonsultuje się z weterynarzem.. ja jednak stawiałabym, że to duszenie się może być po jakimś traumatycznym śnie.. podobnie jak psy piszczą czy szczekają przez sen.. ;) pozdrawiam szanowne forumowiczki
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 14 lut 2009, o 11:21

tez mozliwe... pies mojej cioci czesto przez sen warczal i chodzil...
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Veroonica 15 lut 2009, o 09:50

Spanielu$Koczka napisał(a):brałam pod uwagę chore serce.. ale pierwszym widocznym tu objawem jest szybkie meczenie się psa, a ona ma full energii .. z drugiej strony bezdech charakteryzuje się ciągłym chrapaniem, dlatego że zatykane są drogi oddechowe.. naprawdę nie wiem, co to może być, oczywiście skonsultuje się z weterynarzem.. ja jednak stawiałabym, że to duszenie się może być po jakimś traumatycznym śnie.. podobnie jak psy piszczą czy szczekają przez sen.. ;) pozdrawiam szanowne forumowiczki

Mój pies tak ma. Bardzo często w czasie snu zaczyna szczekać i skomleć zupełnie jak szczeniak i nie wiem czym to jest spowodowane, może po prostu coś mu się śni ? :)
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez Sissy 15 lut 2009, o 10:24

Właśnie,Może Koce coś się śni?
Kilka razy zauważyłam,jak Fido dyszy przez sen,potem jest cicho. Popiskuje,szczeka nawet.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Spanielu$Koczka 15 lut 2009, o 14:25

Po Waszych wypowiedziach jestem prawie pewna, że to przez sen. Ona czasami tez dyszy i piszczy, więc raczej Nasze psy nie są na nic chore... Dziękuję za wszystkie wypowiedzi :) jestem już dużo spokojniejsza
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Następna strona

Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints