Długość spaceru z 4 miesięcznym pieskiem

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Długość spaceru z 4 miesięcznym pieskiem

Postprzez Teofundra 27 kwi 2009, o 15:04

Witam. Mam 4-miesięcznego kundelka. Chiałabym zapytać ile maksymalnie może on godzin/kilometrów przejść dziennie?
Nie chcę go przemęczać. Słyszałam, że nie powinno się dużo chodzić ze szczeniakami z powodu nierozwiniętych do końca stawów.
Mój piesek dodatkowo ma dosyć krótnie nóżki i ma lekką nadwagę (ale z tym walczymy;) ). Jego zdjęcie jest na dole.
Pytam, bo znajomi zaproponowali nam wycieczkę, ale coś czuję, że trzeba skrócić (i to dość sporo) trasę. Oczywiście, jesli piesek będzie zmęczony i nie będzie chciał iść, mąż weźmie go na ręce lub odpoczniemy.
Ale czy mam się kierować tylko tym, że pies będzie miał ochotę iść?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Teofundra
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2009, o 14:42

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 11 maja 2009, o 21:32

Do dłuższych dystansów trzeba psa przygotować, nie tylko szczeniora.
Młode osobniki są pełne energii, więc może chcieć iść, co nie koniecznie będzie dla niego dobre : z drugiej strony, pies sam najlepiej wie co mu potrzebne, więc...
Nie przesadzajmy ze stawami. Gdybyś go ciągała / ciągął na rowerze dwie godziny to już inna sprawa. Marsz dobrze robi, a skoro Twój pupil cierpi na nadwagę potrzebna jest jakaś aktywność - spacerowanie jest chyba najmniej kontuzyjne.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints