Medycyna weterynaryjna.

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Medycyna weterynaryjna.

Postprzez KsiezniczkaIza 13 cze 2009, o 21:07

Hej! Mam pytanie dotyczące specjalizacji z dziedziny medycyny weterynaryjnej. Mam dopiero czternaście lat, ale mam zamiar w przyszłości zostać lekarzem weterynarii. :)
Czy wybierając specjalizację: chirurgia weterynaryjna, jest się chirurgiem dla wszystkich zwierząt? A jeśli wybiorę: choroby psów i kotów, muszę je w razie konieczności operować?
To by było na tyle. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Medycyna weterynaryjna.

Postprzez MyHeroin 14 cze 2009, o 12:16

KsiezniczkaIza napisał(a):Hej! Mam pytanie dotyczące specjalizacji z dziedziny medycyny weterynaryjnej. Mam dopiero czternaście lat, ale mam zamiar w przyszłości zostać lekarzem weterynarii. :)
Czy wybierając specjalizację: chirurgia weterynaryjna, jest się chirurgiem dla wszystkich zwierząt? A jeśli wybiorę: choroby psów i kotów, muszę je w razie konieczności operować?
To by było na tyle. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)


Co do pierwszego pytania to chyba tak. Wybierając chirurgię weterynaryjną operujesz wszystkie zwierzaki.
Co do drugiego pytania to chyba nie. Wydaję mi się, że specjalista od chorób psów i kotów jest takim jakby internistą ludzkim i nie operuje.
Nie jestem w stu procentach pewna bo nie znam się zbytnio na weterynarii.
Pozdrawiam :D
`Był jeszcze Kurt – rozpieszczony gnojek
Lubił karabiny, jak każdy, kto się boi
Aż któregoś dnia nacisnął spust
Kiedy lśniąca lufa dotykała ust`
Avatar użytkownika
MyHeroin
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 cze 2009, o 12:12
Lokalizacja: Aberdeen

Postprzez Sissy 14 cze 2009, o 12:53

1. Zasadniczo tak,jednak chirurgię weterynaryjną dzieli się umownie na chirurgię małych zwierząt i chirurgię dużych zwierząt. Wielkiej wiedzy i doświadczenia wymaga chirurgia zwierząt dużych,podejmują się jej jedynie lekarze,specjalizujący się w tej dziedzinie.
2. Wydaje mi się,że nie. Chyba,że ,,skończysz'' też chirurgię weterynaryjną. Jeśli nie,będziesz kierowała zwierzęta na zabiegi i operacje do specjalizujących się w chirurgii lekarzy.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez KsiezniczkaIza 14 cze 2009, o 15:32

Wielkie dzięki. :)
Mam jeszcze jakieś pięć lat żeby się zastanowić. ;dd
Z jednej strony trochę brzydzę się ciętej skóry zwierząt, a z drugiej strony chciałabym mieć zawód pełen poświęcenia. Mogłabym też zostać np. chemikiem, ale chyba chciałabym być kimś, kto w większym stopniu pomaga światu, ale chciałabym też mieć zawód kreatywny, w którymj mogłabym np. coś odkryć, dzięki czemu zyskałabym ogromną sławę (wiecie, Nagrody Nobla i te sprawy ;dd). Nie czułabym się spełniona, gdybym w przyszłości w bezpośredni sposób nie "pomogła światu" i gdyby moja inteligencja została zmarnowana. ;dd (Nie chcę się przechwalać, ale ostatnio zrobiłam sobie test i miałam 149, a potem zrobiłam jeszcze jeden i miałam 137 ;p, a więc mam ok. 143 ;dd.) Poza tym chciałabym dojść do wielkiego bogactwa, tak, żebym mogła wspierać schroniska, ratować afrykańskie dzieci itd. :)
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez Sissy 15 cze 2009, o 13:30

Piękne plany ;)
W weterynarii także możesz ,,coś'' odkryć. Jakiś gen,pierwiastek,pomocny w ,,czymś''. ,,Droga do sławy stoi otworem'' :lol:
Ja także zastanawiam się(ba!w sumie to nie zastanawiam,tylko poważnie myślę ;) ) o studiowaniu weterynarii. Stąd też moje pytanie: czy wybierając kierunek ,,weterynaria'' są jakieś specjalne ,,działy'' zajmujące się dajmy na to:okulistyką,chirurgią czy też inną ,,dziedziną''? Czy chcąc być wszechstronnym(utytułowanym,dodam) lekarzem,muszę ukończyć wszystkie te ,,kierunki'',czy tylko te poszczególne?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Veroonica 16 cze 2009, o 12:26

Weterynaria to nauka o chorobach zwierzęcych oraz ich leczeniu czyli właściwie o wszystkim, nie ma żadnych pod wydziałów.
Później można zrobić specjalizacje lekarsko-weterynaryjną np. z zakresu chirurgii oraz chorób psów, kotów, koni i wiele innych.
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez KsiezniczkaIza 16 cze 2009, o 16:02

Aha, już chyba zrozumiałam! :idea: :lol:
Bo ja myślałam, że najpierw studiuje się przez kilka lat taką ogólną weterynarię, czyli takie jakby przygotowanie, a dopiero potem, wybiera się jakąś specjalizację, typu: choroby psów i kotów i się ją studiuje następne parę lat. Ale zrozumiałam o co w tym chodzi po przeczytaniu wiadomości Verooniki i po całkowitym przeczytaniu artykułu na www.wikipedia.pl. ;) Po prostu ktoś wcześniej mi źle powiedział.
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez Sissy 17 cze 2009, o 14:18

Veroonica napisał(a):Weterynaria to nauka o chorobach zwierzęcych oraz ich leczeniu czyli właściwie o wszystkim, nie ma żadnych pod wydziałów.
Później można zrobić specjalizacje lekarsko-weterynaryjną np. z zakresu chirurgii oraz chorób psów, kotów, koni i wiele innych.

Dziękuję,bardzo dziękuję ;) Niejasne wreszcie stało się jasne ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints