byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez Lianis 15 lip 2009, o 19:22

Witam ponownie, tym razem kolejny problem z nasza potworka, mamy rozwolnionko, to juz 3 chyba na przelomie ostatnich dwoch tyg (biorac pod uwage ze pies z nami jest od miesiaca i ciagle mu cos jest to jestem jakby troche zmeczona), brak mi sil na nia, zre wszystko co moze no i niestety to co nie moze rowniez, wywacha cos niewiadomo gdzie niewiadomo skad i od razu pozera, to moze byc jakies dzikie niedojrzale jablko, stary papierek po batoniku czy czyjes wyrzucone resztki, za pierwszym razem bylo to cos co wygladalo jak czyjes wymiociny na chodniku, przechodzilismy w pewnej odleglosci od tego idac do parku i rwala sie tam, nie zostala puszczona, ale jak juz dotarlismy do parku to puscilismy ja w tym samym miejscu co zwykle a ona po prostu uciekla tam i po drodze prawie jej auto nie rozjechalo jak przez ulice przebiegala, jesli w gre wchodzi jakis zapach zarcia to pies gluchnie zupelnie. tym razem stawiam na jakas niedojrzala sliwke ktora polknela w calosci jak tylko uslyszala moj okrzyk zostaw. Juz nie wiem co mam z nia zrobic, nie wiem tez czy w przypadku takich biegunek to zmieniac diete glodzic czy moze zostawiac az samo przejdzie i przede wszystkim nie wiem jak zmienic w niej te nawyki, moze ona glodna przez cale swooje krociutkie zycie byla, moze co znalazla to jadla, ale przeciez nie chodzi teraz glodna, dostaje jesc 3 razy dziennie, 2 razy mokre zarelko i pomiedzy sucha karme, bardzo regularnie ja karmimy. Jakies moze sprawdzone rady ktos ma? Od wczoraj wieczora znowu z niej leci, jak na razie daje jej normalnie jesc, bo pies czuje sie dobrze, nie poleguje bardziej niz zwykle, ma cala mase energii i duuuuza ilosc glodu.
Pozdrawiam
Lia
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez mrowka456 15 lip 2009, o 19:31

my to skads znamy .... porostu tak wszystko mojej smauje ... a najlepsze ze nauczyla sie otwierac dzwiczki od szafki z koszem na smieci i wyciaga zakupkane pampersy ;/ i tez jest karmiona regularnie .. pozatym ma wielkei zamilowanie do husteczek higienicznych i papieru toaltowego ... no ale staramy sie jej pilnowac ale jak wiadomo starczy sekunda nieuwagi ;/ tak wiec wiem co czujesz.... mam nadzieje ze naszym psiakom to minie z wiekiem :) a teraz musimy porostu mocniej pilnowac
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez ValdeQ 15 lip 2009, o 19:44

Lianis, sama sobie odpowiadasz na pytanie. Skoro zżera wszystko co popadnie to chyba nie można się dziwić, że potem choruje.

Twoje pytanie raczej nadaje się do działu "Wychowanie" i powinno brzmieć "jak ja oduczyć zżerania świństw"? Zresztą jeżeli chcesz usłyszeć najprostszą i najszybszą odpowiedź to brzmi ona: kaganiec.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez Lianis 15 lip 2009, o 20:25

Valdeq jestes normalnie geniuszem, jakos wogole nie pomyslalam o kagancu, trzeba to szybko nadrobic.
A do dzialu zdrowie bo ponawiam pytanie karmic normalnie czy nie w czasie biegunki, pewnie w tych moich wywodach to pytanko gdzies umknelo.
ObrazekObrazek
Lianis
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 cze 2009, o 08:25
Imię psa: Roxy
Rasa psa: Doberman Mieszaniec

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez pauli 15 lip 2009, o 22:52

na czas problemów trawiennych, dla uspokojenia brzucha, dobrze jest karmić kleikiem ryżowym z marchewką i kurczakiem, wszystko dobrze ugotowane i dokładnie rozdrobnione. osłonowo dodać do takiego posiłku można gluty z gotowania siemienia lnianego :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez Gromka 28 paź 2009, o 08:29

Mam prawie trzymięsiecznego rottweilera,karmiony jest suchą karmą a raz na dwa,trzy dni urozmaicamy mu posiłek konserwą dla szczeniaków.Niestety,od dwóch dni męczą go biegunki,z domu jeszcze nie wychodzi,więc to co je jest ściśle kontrolowane...wczoraj za radą weterynarza ugotowałam mu kurczaka z ryżem,ale biegunka nie ustępuje..wydaje się,że wręcz przeciwnie :(Prosze o rade,jak mu pomóc?Dodam,że nie wygląda na chorego,jest aktywny jak zawsze.
Avatar użytkownika
Gromka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 16:22
Rasa psa: Rottweiler

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez ValdeQ 28 paź 2009, o 09:17

Jeżeli biegunka utrzymuje się trzy dni lub dłużej trzeba jechać do weta nawet jeśli poza tym pies wydaje się zdrowy.

Tymczasem psu podaj węgiel, jeżeli to jakieś zwykłe zatrucie może pomóc. Zmiana karmy u szczeniąt musi nastepować stopniowo, przez mieszanie. Kupuj karmę dobrej jakości. Sprawdź czy nie ma nietolerancji pokarmowej na jakiś składnik karmy, np. kurczaka.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez Gromka 28 paź 2009, o 13:19

Valdeqdzięki za odp.,niestety nie mieszkam w Pl i nie wiem czy znajde tutaj jakiś odpowiednik węgla,popytam jutro w aptekach.Podaje mu karme Hill's,jedna z najlepszych sugerując się ceną,ale kto to wie jak jest naprawde...Jeśli biegunka do jutra nie minie to czeka nam wizyta u weterynarza.
Avatar użytkownika
Gromka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 16:22
Rasa psa: Rottweiler

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez ValdeQ 28 paź 2009, o 13:48

Hill's jest OK, poza tym zawiera pulpę buraczaną, która (abstrahuję od oceny jako składnika pokarmowego) powoduje ładnie uformowane stolce, szansa niewielka, żeby to była przyczyna. Skoro po dwóch dniach nie jest osłabiony ani nie ma krwi w kupie to na szczęście nie jest to prawdopodobnie jakaś groźna infekcja wirusowa czy bakteryjna.

Jeśli takie historie się powtarzają to po ustabilizowaniu sytuacji znajdź jakąś karmę, którą dobrze przyswaja, czyli: nie ma problemów z układem pokarmowym, skórą i uszami, kupy nie są olbrzymie i cuchnące, nie puszcza baków - i tego się trzymaj. Sprawdzaj w składzie główne źródło białka, przy podejrzeniu nietolerancji zacznij zmiany od karmy z jagnięciną (Hill's też ma taką wersję). Zmiany zawsze stopniowe u szczeniąt.

Węgiel to nie jest jakaś polska specjalność (hm, mówimy o medycznym, carbo medicinalis, nie o kamiennym :D ), gdyby jednak nie było poproś o coś łagodnego przeciwko biegunce dla małych dzieci.

Napisz co dalej i czy wszystko w porządku z małym.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: byla biegunka, znowu jest biegunka jak temu zaradzic

Postprzez Gromka 29 paź 2009, o 21:36

Valdeq jeszcze raz dziękuje i za wyjaśnienia co do węgla :lol: Dzisiaj biegunka przeplata się z normalnym stolcem,więc chyba psina "wyliże" się z tego...Mam nadzieje,że do jutra wszystko się unormuje :)
Avatar użytkownika
Gromka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 16:22
Rasa psa: Rottweiler


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints