Jak pomóc psu po wypadku samochod pozbyc sie szoku i depresj

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Jak pomóc psu po wypadku samochod pozbyc sie szoku i depresj

Postprzez madge2002 26 lip 2009, o 15:11

Mój piesek Paco miał wypadek. Paco jest 10 miesiecznym westem. Sytuacja miała miejsce dokładnie 4 dni temu. Pies przezył poważne zderzenie z dużym samochodem. Wypadek spowodowany był przez dużego psa który zaatakował mojego Paco przez co moj piesek zerwał sie w szoku ze smyczy i wpadł prosto pod koła samochodu. Teraz powoli dochodzi do siebie. Fizycznie jest całkiem nieżle (chodzi, je, pije), ale psychicznie jest bardzo kiepsko. Pies jest osowiały, nie reaguje na mnie, jedynie ożywia sie w kontakcie z innymi pieskami. Weterynarz dała mu tabletki uspokajające które mają wyciszyc w nim ten szok którego doznał ale póki co nie widze poprawy. Wiem ze to jeszcze troche potrwa ale moze jest cos co moglabym zrobic zeby mu pomóc?
Może ktoś z was był w takiej sytuacji i wie jak postępowac z pieskiem po tak dużym urazie. Niestety w miescie w którym mieszkam nie ma psiego psychologa zeby to skonsultowac.
Proszę poradzcie cos...
Pozdrawiam wszystkich animalsów:)
madge2002
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Jak pomóc psu po wypadku samochod pozbyc sie szoku i depresj

Postprzez Sissy 26 lip 2009, o 15:28

Czy pies nie doznał obrażeń wewnętrznych? Może to być przyczyną jego nastroju.
Staraj się nie narażać go na większy stres,przynajmniej dopóki całkowicie do siebie nie dojdzie.
Ps. Nie ten dział ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Jak pomóc psu po wypadku samochod pozbyc sie szoku i depresj

Postprzez ValdeQ 26 lip 2009, o 16:16

Hmmm... mi się wydaje, że to nie jest depresja, ale właśnie te tabletki uspokajające tak na niego działają.

To jest mały piesek i naprawdę trudno dobrać dla niego odpowiednią dawkę. Nawet jeśli zastosujesz dawkę na kilogram masy ciała, to przy tak małej masie margines błędu jest wysoki. Tabletki to już w ogóle nie wiem jak podzielić, co zrobisz, jeśli Ci wyjdzie z przeliczenia masy, że masz mu podawać 9/16 tabletki? Jeżeli lek ma postać płynną, np. syrop, to można małą strzykawką dokładnie odmierzyć dawkę. Ale nawet wtedy jeszcze są duże różnice osobnicze w tolerancji takich leków.

Pomyśl, czy nie jest możliwe, że lek jest np. dwukrotnie przedawkowany i pies chodzi otumaniony, a nie osowiały. A jaki to lek?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints