Wscieklizna bez obiawow

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Wscieklizna bez obiawow

Postprzez Hambak 8 wrz 2009, o 20:33

W czasie wakacji, na okres ok. 2 tygodni mój pies został na wsi abym mógł z rodzina pojechać na wczasy. Gdy nas nie było pies wygryzł sobie rany na grzbiecie(pozniej dostal srodek na pchly i juz nie sie gryzie) i po powrocie byl spokojny jak nigdy. Nie biegal jak zwykle i nie oszczekiwal ludzi :). Pies ostatnia szczepionke na wscieklizne dostal juz dawno temu takze juz nie dziala(tak jakos wyszlo ze go potem nie szczepilismy) i wystraszylem sie ze moze sie tak zachowywac z powodu wscieklizny. Teraz pies juz sie nie gryzie, jest juz bardziej aktywny ale ja wciaz mam opory aby bardziej sie do niego zblizac... Wiem ze to moze byc glupie pytanie, ale czy wscieklizna moze sie rozwijac bezobjawowo? A potem nagle sie ujawnic?
Heh, jak napisałem tego posta to troche glupio cala sprawa dla mnie wyglada:P, ale prosze o odpowiedz!
Hambak
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 sie 2009, o 19:40

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Wscieklizna bez obiawow

Postprzez ValdeQ 9 wrz 2009, o 08:46

Po pierwsze szczepionka to nie szwajcarski chronometr i nie jest prawdą, że zabezpiecza psa przed zachorowaniem dokładnie przez rok. Może się zdarzyć, że wcale nie zabezpieczy, a może zabezpieczyć przez kilka lat. Założenie, że współczesna szczepionka działa dwa lata jest całkiem bezpieczne.

Co do objawów to wścieklizna jest chorobą układu nerwowego. Istnieje postać porażenna, która nie objawia się gwałtownie lecz powoduje stopniowy paraliż ale jest to ten sam wirus i w 100% prowadzi do śmierci. Takie zupełnie pewne stwierdzenie wścieklizny wymaga zbadanie mózgu po śmierci zwierzęcia więc Cię nie namawiam :D Zwykle określa się, czy pies mógł mieć kontakt z chorym zwierzęciem: czy był pokąsany, czy przebywał na terenie gdzie ostatnio stwierdzono przypadki wścieklizny. Następnie prowadzi się obserwację jego zachowania przez 2 tygodnie. Jeżeli w tym czasie nie stwierdzi się widocznych objawów, psa się uznaje za zdrowego.

Taka obserwację możesz prowadzić samodzielnie, możesz też chodzić co kilka dni do weterynarza. Prawie na pewno będzie to dmuchanie na zimne. Pies chory na wściekliznę będzie pobudzony, a Ty opisujesz, że zachowuje się przeciwnie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints