ONek-kilka pytań

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

ONek-kilka pytań

Postprzez A+Disel 30 wrz 2009, o 15:57

Witam, czy ktoś może powiedzieć mi...do jakiego wieku ONkowi powinny stanąć uszka? Mój Disel ma prawie 9 mies a ciągle ma oklapnięte uszy. Dodam, że nie nie był za czesto głaskany po uszach bo tak przestrzegała mnie właścicielka hodowli. Po drugie jakie karmienie stosujecie u swoich psiaków -lepsza karma sucha czy coś innego? Pytam bo przez pół roku dawałam Diselkowi suchą karmę Bosha ale stosując sie do podanych dawek pies był chudy jak patyk. No i jeszcze jedno :lol: troche dziwi mnie zachowanie mojego psiaka....gdy jestem w domu lub wyjade na pare godzin jest wzorowym pieskiem i nie brudzi ale gdy wyjadę choćby na dzień a on zostaje z mężem to ile by nie wychodził na dwór wszystkie kupy robi w domu. To sie powtarza za każdym razem więc co jest grane?
Avatar użytkownika
A+Disel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 maja 2009, o 08:56
Lokalizacja: Dolnośląskie
Imię psa: Disel
Rasa psa: Długowłosy Owczarek Niemiecki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez ValdeQ 30 wrz 2009, o 16:31

Ma 9 miesięcy? To już powinien mieć uszka stojące. Chociaż akurat w przypadku tej rasy jest spory rozrzut jeśli idzie o termin podnoszenia się uszu, to w wieku 9 miesięcy już powinno być na 100% widać przynajmniej, że na pewno będą stojące.

Są możliwe zabiegi - nazwijmy je "pół-chirurgiczne" - które pomagają uszkom stanąć ale najczęściej to nie ma sensu. Jeśli to jest piesek bez rodowodu to nie będzie nikogo dziwić, że ma klapnięte uszka, a jeśli z rodowodem to i tak nie powinien być przeznaczony do hodowli.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez A+Disel 30 wrz 2009, o 17:53

Tak Disel wygląda w tej chwili....
Załączniki
disel 003.jpg
disel 003.jpg (115.27 KiB) Przeglądane 6925 razy
Avatar użytkownika
A+Disel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 maja 2009, o 08:56
Lokalizacja: Dolnośląskie
Imię psa: Disel
Rasa psa: Długowłosy Owczarek Niemiecki

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez ValdeQ 30 wrz 2009, o 23:01

No jak widać ma miękkie uszka. Oj, będą mu stały tylko pod wiatr :D

Nie przejmuj się tym, z takimi uszami tez jest piękny :D Jeśli nie miałaś planów wystawowych to nie ma znaczenia.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez A+Disel 1 paź 2009, o 07:04

Hmmm......trochę szkoda :( bo piesek z rodowodem to myślałam, że będzie taki "stuprocentowy". No ale i tak kocham tą moją bestję, a na wystawie byliśmy ale tylko w roli widzów. No cóż, jak taka jego uroda to trudno, bardziej zaczynam się martwic jego stawami, robilam mu prześwietlenie gdy miał pół roku bo jak na szczeniorka to był bardzo mało ruchliwy i wet stwierdził że ma "krowią" postawę. Zdjęcie nic nie wykazało więc się uspokoiłam a teraz zaczyna bidulek coraz częściej utykać,szczególnie po spanku jak wstanie. Dzisiaj jedziemy do weta, :? zobaczymy co powie.
Avatar użytkownika
A+Disel
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 maja 2009, o 08:56
Lokalizacja: Dolnośląskie
Imię psa: Disel
Rasa psa: Długowłosy Owczarek Niemiecki

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez ValdeQ 1 paź 2009, o 08:55

Skoro miał być wystawiany to rzeczywiście szkoda. Nie znam się za bardzo na ONkach ale wiem, że niektórzy zalecają masowanie uszu żeby stanęły (oczywiście w młodszym wieku). W tym kontekście uwaga hodowczyni żeby go nie głaskać jest dla mnie niezrozumiała, skoro miała (?) powody przewidywać problem z uszkami powinna o tym powiedzieć i udzielić prawidłowych wskazówek.

Z krowią postawą to bardziej skomplikowane. Powinnaś pójść do ortopedy. Niektóre przypadki daje się wyprowadzić za pomocą diety, ruchu i kontroli wagi ale należy zaczynać wcześniej, w okresie najszybszego wzrostu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez leonberg 2 paź 2009, o 11:34

z tego co piszesz uszka to najmniejszy problem. klapnięte uszka to tylko kosmetyka.
większym problemem są nogi. w opisie masz dolnośląskie. najlepszym ( a na pewno jednym z najlepszych ) wrocławskim ortopedą jest dr Janusz Bieżynski. warto przyjechać do Wrocławia. dobry nie znaczy drogi. mam wiele szacunku i zaufania dla Pana Bieżyńskiego i mogę go polecać. nie jest naciągaczem i bierze pieniążki tylko za leczenie. znam kilka przypadków gdzie za konsultację nie wziął złotówki chociaż mógł. mało lekarzy tak postępuje. dla mnie to bardzo uczciwe z jego strony. Wrocławska AR ma bardzo dobrych lekarzy. korzystaj z nich. psiak ma już 9 mc. nie ma na co czekać. rozwój kośćca jest już prawie zakończony.

Przychodnia Weterynaryjna PANACEUM s.c. Janusz Bieżyński,
52-021 Wrocław, ul. Tarnogórska 1
tel. 071-3416418
oczywiście przyjmuje też na AR
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez Artur 2 paź 2009, o 12:19

Bardzo dobrym lekarzem jest doktor Rak, przyjmuje On we wrocławskim schronisku w poniedziałki środy i piątki po godzinie 16, jest wspaniałym fachowcem i naprawde kocha zwięrzęta. mojej Dairuni przedłużył zycie o 4 lata za co bardzo dziękuję i jestem bardzo wdzięczny.

Odnosnie uszu, mojej Daruni uszka stanęły jak miała 6 miesięcy,. teraz małaj Mice stoją choć nie ma jeszcze 3 miesięcy, tak że to jest chyba uzależnione od genetycznego uwarunkowania, a i masowane uszy miały obydwie
Ostatnio edytowano 2 paź 2009, o 13:35 przez Atena, łącznie edytowano 1 raz
Powód: post pod postem
Avatar użytkownika
Artur
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 wrz 2009, o 11:33
Lokalizacja: Wrocław
Imię psa: Daira(już odeszła); Mika
Rasa psa: owczarek niemiecki

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez pietruszka 6 paź 2009, o 20:12

uszy u różnych ras stają w różnym wieku, u niektórych stoją już w wieku 5 - 8 tygodni a u niektórych jeszcze później. U owczarków niemiecki trwa to różnie - bywa że już w wieku pięciu tygodni uszy stoją, ale czasem trwa to do roku :wink: . Generalnie na szybkość stawania ma wpływ wielkość i typ budowy psa. U mniejszych i drobniejszych proces stawania przebiega szybciej niż u dużych i ciężkich psów. Również zależy to też od lini hodowlanej. Nawet u rodzeństwa z jednego miotu uszy mogą stawać w różnym tempie, i na różne sposoby. Możesz wspomóc jego uszy podając mu chrząstki i masując je. Proces stawania uszu trwa zwykle do wymiany zębów przez psa, ale jak napisałam ci wyżej u on-ków może to trwać do roku :wink:
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: ONek-kilka pytań

Postprzez Paulinka... 8 paź 2009, o 18:42

Mój pies jest w typie ONka i uszęta jej stanęły dopiero jak miała 6 miesięcy.
Tak jak napisał(a) pietruszka wiek w którym stają uszka jest różny.
Słyszałam też o preparatach na wzmocnienie chrząstek i , że kurze łapki wzmacniają chrząstki.
Paulinka...
 


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints