Kał z krwią

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Kał z krwią

Postprzez Gromka 20 gru 2009, o 10:26

Mam kolejny problem ze szczeniakiem :( Mały dorwał się do kosza wiklinowego i od trzech dni wydala wraz z kałem dziwny sluz i krew :( Wiklinowe patyki podrażniły mu jelita i mam nadzieje,że nie przebiły :cry: Moze mogłabym cos zrobić aby mu pomóc zanim pójdziemy do weta?I Czy wet będzie mógł cos zaradzić?Bardzo się martwie :cry:
Avatar użytkownika
Gromka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 16:22
Rasa psa: Rottweiler

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Kał z krwią

Postprzez ValdeQ 20 gru 2009, o 10:37

Od trzech dni? Do weta jak najszybciej.

Zastanawiasz się czy przebiły? A czy ma gorączkę? Jeżeli się przebiły to treść pokarmowa wylewa się do otrzewnej, stan zapalny wywołuje wysoką gorączkę, bez operacji umrze.

Rotki to bardzo wytrzymałe psy, wiele są w stanie znieść ale nie są nieśmiertelne. Może je zabić jeden mały kleszcz albo połknięta piłeczka. Obydwa przypadki są osobiście mi znane.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Kał z krwią

Postprzez Gromka 20 gru 2009, o 16:51

Niestety nie wiem jaką mój pies ma postawową temp ciała bo zapominam zapytać weta,ale mierzona dzisiaj była 38,3 ...powinnam to uznac za gorączkę?Mam nadzieje,że nie :( Krew w kale jest w sladowych ilościach,dzisiaj pojawiła się raz,a po psiaku nie widać choroby,ma apetyt,zachowuje się jak zawsze,jest aktywny.Przestraszyła mnie twoja odp.tymczasem trzeba czekac do jutra z wizytą u weta :(
Avatar użytkownika
Gromka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 16:22
Rasa psa: Rottweiler

Re: Kał z krwią

Postprzez ValdeQ 20 gru 2009, o 19:30

Temperatura jest prawidłowa.

Jeżeli chcesz mu ulżyć to jest sposób ale nie jest to łatwe "technicznie". Trzeba psu zrobić lewatywę z oleju parafinowego. Jest w aptece. Uwaga: tylko nie pomyl się, nie z rycynowego!
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Kał z krwią

Postprzez Gromka 21 gru 2009, o 20:58

Valdeq dziekuje za zainteresowanie i pomoc.Ostatnio załatwił się z krwią wczoraj rano,dzisiaj weterynarz się nim zajał,obbadał, nic nie stwierdził,jedynie zalecił dietkę i pouczył,żeby uważac :)
Avatar użytkownika
Gromka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 16:22
Rasa psa: Rottweiler

Re: Kał z krwią

Postprzez ValdeQ 21 gru 2009, o 23:23

To świetnie, że już jest zdrowy :D Lepiej dmuchać na zimne.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints