zjada kamyczki

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

zjada kamyczki

Postprzez czmtsz 23 lut 2010, o 13:10

Witam, mam pytanie. Czy to jest normalne, ze moja psiunia zjada kamyczki? 2 lata temu kiedy pozbylismy sie jednego akwarium kamyczki z jego dna-takie drobne i gladkie wysypalam w ogrodku pod doniczkami bo ladnie wygladalo. Problem w tym, ze Rooney zjada je. W kazdej jej kupce ktora sprzatam z ogrodka widze kilka kmyczkow. Teraz pytanie bo nie mam pojecia. Czy to jest normalne, czy do zaakceptowania, czy lepiej sie pozbyc kamyczkow? Dziekuje bardzo za odpowiedz.
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: zjada kamyczki

Postprzez Agrestowa 23 lut 2010, o 14:45

młode psy zjadaja duzo róznych rzeczy, jedzenie kamieni to sprawa osobnicza i niekoniecznie dla widzi mi sie...moze to byc zwiazane z faktem że pokarm zalega zadługo w zoładku i pies zjada kamyczki dla szybszego przetrawienia...zobacz jak psiak bedzie sie zachowywał przy zmniejszeniu karmy suchej a podawaniu wzamian jakiegos miecha....aaa no i popsikaj kamyki preparatami przeciw gryzieniu, gdzies w watkach o wychowaniu i gryzieniu/niszczeniu sa podane nazwy preparatów, dostepne równiez w sklepie forumowym....
p.s szczeniaki lubia memlac najdziwniejsze rzeczy a im bardziej zakazane tym fajniejsze
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: zjada kamyczki

Postprzez Sissy 24 lut 2010, o 19:05

Ziarnojady połykają kamyczki,bo pozwalają im one ,,zetrzeć'' pokarm... Może Twój pies zjadł coś/je nieodpowiedniego?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: zjada kamyczki

Postprzez czmtsz 25 lut 2010, o 01:03

hmmm, ona je tylko sucha purine dla szczeniat, tak nam poradzono... boje sie, ze moze zjesc jakis wiekszy kamyk na jakims spacerze i go nie da rady wykupkac :? kamyki wyzbieram i sie ich pozbedne... no i z tym mieszanym jedzonkiem sprobuje... dzieki wielkie za rady
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: zjada kamyczki

Postprzez ValdeQ 25 lut 2010, o 10:25

Nie chcę straszyć ale połykanie kamieni jest bardzo niebezpieczne. Bardzo = zagraża życiu.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints