Krew z nosa

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Krew z nosa

Postprzez veronica016 22 gru 2010, o 23:00

Witam.
Mam półrocznego pieska, kundelka.
Dzisiaj, przez większość dnia, piesek przebywał na dworze. Bawił się z większym psem i biegał. Jakieś półtorej godziny temu, wpuściłam go do domu, wybiegł ze swojej budy. Kiedy wszedł do pokoju, zauważyłam, że w kąciku prawego oka, miał krew. Zauważyłam też, że jest bardzo zmęczony, osłabiony, zasypia prawie na siedząco, co wcześniej mu się nie zdarzało. Kidy przyjrzałam się bliżej, okazało się, że z nosa leci mu krew. Niedużo, ale nie przestaje lecieć. Obejrzałam go i obmacałam, ale nie wyczułam żadnych złamań, piesek też nie piszczy, jakby coś go bolało. Kiedy jednak chcę przetrzać mu nosek, ucieka i kładzie się w innym miejscu, ale zaraz do mnie wraca. Daje się głaskać i drapać za uszkiem, co go usypia jeszcze bardziej.
Co mam zrobić? Skąd ta krew? Czy moze to być spowodowane tym, że przebywał na mrozie?
Proszę o szybką odpowiedź.
veronica016
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 22:54
Imię psa: Mopsiu, Szeryf
Rasa psa: Kundelek, Owczarek Podhalański - kaukazki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Krew z nosa

Postprzez Olusi@ 23 gru 2010, o 19:17

Może po prostu o coś się walnął?
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Krew z nosa

Postprzez lek.wet. 29 paź 2013, o 08:20

Inwazja pasożytnicza Angiostrongylus vasorum może dawać podobne objawy totez zalecam zbadanie kału psa przez 3 kolejne dni.
lek.wet.
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 17 maja 2007, o 11:21

Re: Krew z nosa

Postprzez merczuk 6 lis 2013, o 16:19

Najlepiej bedzie jesli udasz sie do weterynarza
merczuk
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 08:41
Imię psa: Punia

Re: Krew z nosa

Postprzez Onamapsa 10 maja 2014, o 20:00

no właśnie ja bym najpierw do weta biegła a dopiero potem tu toczyła dysputę:)
Onamapsa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 22:12
Imię psa: Junior Majka
Rasa psa: jamnik i york

Re: Krew z nosa

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 2 cze 2014, o 13:03

W zasadzie ciężko powiedzieć co może być przyczyną krwawienia z nosa u Twojego psa,w pierwszej kolejności koniecznie powinnaś udać się z nim do weterynarza który stwierdzi przyczynę. Może być tak,że o coś się uderzył,coś zjadł lub w najgorszym przypadku choroba ale odrzuć te czarne myśli. Daj znać co powiedział lekarz.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39

Re: Krew z nosa

Postprzez Ghost 21 lut 2016, o 12:42

Przerabiałem podobny problem u owczarka niemieckiego, z tym, że krew z nosa leciała mu średnio 2 razy w miesiącu. Jak się okazało, przyczyną było uszkodzone naczynko krwionośne. Drobny zabieg i problem został rozwiązany.
Ghost
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lut 2016, o 21:52
Imię psa: Jankes

Re: Krew z nosa

Postprzez takasaki 30 sie 2016, o 14:41

Tylko weterynarz może pomóc.
takasaki
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lip 2016, o 11:02

Re: Krew z nosa

Postprzez Alfred3232 29 gru 2020, o 17:46

zadbać
Alfred3232
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 17 lip 2019, o 10:46

Re: Krew z nosa

Postprzez Alfred3232 29 gru 2020, o 17:47

Masz zastanawiające cię zmiany na żyłach? Nie należy lekceważyc takich zmian ja udałam sie na badania moich żył na nogach do prywatnej placówki która wykonuje usuwanie żylaków . Nie tylko zajmują się żyłami ale również wykonają usg jamy brzusznej albo piersi.
Alfred3232
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 17 lip 2019, o 10:46

Re: Krew z nosa

Postprzez mery1998 20 kwi 2022, o 17:15

Ja niedawno wykonywałam usg zyl w palcówce medycznej z Warszawy Body Move bo to tam przyjmują doskonali specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Ta placówka ma nowoczesny i profesjonalny sprzęt. Takie badania warto u nich wykonać. Polecam serdecznie
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00

Re: Krew z nosa

Postprzez mery1998 21 gru 2023, o 21:05

Jak dla mnie koniecznie powinno się udac na badania ponieważ ze zdrowiem nie ma żartów. Ostatnio własnie byłam na całkowitych badaniach w szpitalu i polecam wam udać się do szpitala a na stronie https://medpolonia.com.pl/szpital poczytacie więcej informacji na jego temat. Jak dla mnie bardzo fajnie zajmują się tam pacjentami. Polecam
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00

Re: Krew z nosa

Postprzez jamnik 15 sty 2024, o 10:31

W prywatnych centrach medycznych kładzie się duży nacisk na prewencję i wczesne wykrywanie chorób, oferując regularne badania przesiewowe i diagnostykę. Szczegóły tych usług można znaleźć na https://zdrowie.pzu.pl/ co pomaga w utrzymaniu długoterminowego zdrowia.
jamnik
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 715
Dołączył(a): 22 lis 2021, o 21:07
Imię psa: Koka
Rasa psa: Hovawart

Re: Krew z nosa

Postprzez zdzichu12 18 lut 2024, o 17:37

Pakiet medyczny daje dostęp do prywatnej opieki medycznej, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle pomocne. Zapewnia on szybszy dostęp do wizyt lekarskich, badań diagnostycznych oraz specjalistycznych konsultacji, co pozwala na skuteczną opiekę zdrowotną bez długich oczekiwania na publiczne świadczenia medyczne. Dzięki temu pacjenci mogą szybciej otrzymać potrzebną pomoc i skupić się na poprawie swojego zdrowia. Tutaj https://www.terazkrosno.pl/biznes-i-fin ... ej-polakow można zapoznać się z tematem.
zdzichu12
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2 kwi 2020, o 12:17
Imię psa: Billie
Rasa psa: Seter Szkocki


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints
cron