Chudy

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Chudy

Postprzez Gość 7 paź 2005, o 07:26

czy uwazacie ze na to czy pies jest chudy czy nie wplywaja uwarunkowania genetyczne? ja swoje psy odrobaczam daje im obfite reguralne posilki domowe i troche karmy na smak a one sa chude no moze kosci nie wystaja ale maja wyrazna "talie" czy to choroba? odpiszczie psy duzo biegakja nie miewajatez klopotow z zolodkiem ale ja sie strasznie martwie a moze to od tego ze mieszkaja na dworzu? co prawda w kojcu i maja budy ale jednak.....
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 7 paź 2005, o 07:34

Uwarunkowania genetyczne odgrywaja najwieksza role. Jesli tak jak piszesz, karmisz psy odpowiednio, odrobaczasz regularnie, to raczej nie jest to zadna choroba. Nie wiem, czy faktycznie twoje psy sa chude, czy moze po prostu drobnej budowy. Poza tym, moze byc jeszcze tak, ze karmisz je malo wartosciowym jedzeniem i przez to psy nie nabieraja masy. Napisales rowniez, ze psy maja duzo ruchu - to tez moze byc powod szczuplej sylwetki - moze powinienes pomyslec o wysokoenergetycznym pozywieniu :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Jadzia 7 paź 2005, o 08:52

No i napisz, jakie są psy, jakiej rasy :?: Bo np. charty, to z natury są i wyglądają, jak nie dożywione, a tak nie jest. Taka ich uroda :lol:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

p

Postprzez Gość 7 paź 2005, o 08:58

to są kundelki raczj drobnej budowy naogi takie wyzsze majom sie pytalam weta ale on nic na to bo ja sie caly czas martwie a moze to trzustka ? ale nie ma objawowo a moj tata mowi ze widocznie takie majom juz byc
Gość
 

Postprzez Gość 7 paź 2005, o 09:05

budowy podobnej jak psinka Jadzi no tyle ze to nie pinczery nie są az w takim stopniu chude ze no nie wiem skora i kosci nie po prostu mogly by byc troszke okrąglejsze a mpze wplyw na to tez ma ze mnie majom jescze roku i rosna zamiast tyc?
Gość
 

Postprzez Gość 7 paź 2005, o 09:06

a propos Jadziu masz slicznego piesia zakochalam sie wi nim od pierwszego wejrzenia taki milusi... o maze na to ze moje psy sa szczuple wplywa to ze mieszkaja w boksach na dworzu?
Gość
 

Postprzez Jadzia 7 paź 2005, o 09:18

Najbardziej prawdopodobne jest to, że to są młode psy i jeszcze rosną. :lol: Myślę, że nie ma tu znaczenia, że mieszkają w kojcu. Chyba, że są krótkowłose, bez podszerstka, to faktycznie mogą tracić wagę, bo za dużo mają ruchu, a ruszają się, żeby nie zmarznąć. W takim przypadku, powinny dostawać karmę wysokoenergetyczną, no i...... trzeba ocieplić budę :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints