Wada oka

Weterynaryjne pytania i porady, profilaktyka, leczenie, dobrzy specjaliści...

Moderator: Moderatorzy

Wada oka

Postprzez Vill 10 paź 2005, o 16:55

na dniach jade zobaczyć 5-miesiecznego shih tzu z wadą oka.zaciekawiło mnie co ona moze oznaczać.po rozmowie z włascicielką dowiedziałam sie ze psiak za szczeniaka uderzył sie w coś (moze w kant) oczkiem.był leczony na to i teraz gdy wszystko jest dobrze idzie do sprzedania.widac tylko ze jest matowe a i to słabo

i tu nasuwa mi sie pytanie.
piesek podobno moze niedowidzieć na to oczko. czy to uderzenie moze sie odbić w przyszłości?czy może coś sie z nim dziać?w najgorszym wypadku moze oslepnąc na to oko?
w sumie z punktu widzenia koniary wiem ze konie to takich urazach mogą funkcjonować jak inne zwierzeta.
a psy?pewnie zadaje pytanie na które sobie odpowiedziałam

:)
Konisie i psy
Vill
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2005, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 10 paź 2005, o 20:17

Nie chcę nikogo nieznajomego oskarżać, ale take historie, że się "uderzył" to niemal zawsze bujdy. Zwykle chodzi o ukrycie dziedzicznej choroby. Czy ten piesek jest określany jako wystawowy, czy "pet"?

Jeszcze raz sie zastrzegam, że nie znam tego konkretnego przypadku, wiem jak jest zwykle: uderzył się w oczko, mamusia nadepnęła na ogonek, krzywo stanął na łapkę...

Co do możliwych konsekwencji: tak, piesek może stracić wzrok w tym oku całkowicie.
Tak, psy mogą prawie w 100% normalnie funkcjonować z jednym sprawnym okiem.
Gorzej z obustronną ślepotą, wówczas wymagają starannej opieki, ale wciąż ich jakość życia może być zadowalająca.

Przykładowy koszt operacji jednego oka (katarakta) w Warszawie to ok. 1000 złotych.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Vill 11 paź 2005, o 06:46

włąsciwie to nie wiem.
rodziców ma z rodowodami.
a czy w jakiejs ksiazeczce psa moga byc wpisy od weta?
bo ja pewnie nie poznam.
Konisie i psy
Vill
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2005, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 11 paź 2005, o 19:37

To w takim razie pytanie do Ciebie: czy chcesz go wystawiać, a następnie czy chcesz go rozmnażać?

Jeśli nie, to przyczyna wady nie jest tak istotna (może tylko ze względu na rokowania). Ja bym tylko zażądał 1000 złtych obniżki ceny (koszt operacji, gdyby była potrzebna). NB to nie jest żaden cynizm, tylko normalna praktyka.

Jeśli masz plany hodowlane, to sprawa jest poważna i ja bym "śledztwo" przeprowadził do końca. Jeśli cena wskazuje na psa wystawowego - tak samo.

A dlaczego ten piesek jest sprzedawany w wieku 5 miesięcy?
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Vill 11 paź 2005, o 19:53

Nie.to ma być domowy stwór.cena to 300 zł.
w sumie to nie wiem do końca, leczony był czy cos takiego (czyli sie paprało).
najgorsze jest to ze jestem psim laikiem i łatwo bedzie mi wcisnąć coś z "czymś":/
Konisie i psy
Vill
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2005, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ValdeQ 11 paź 2005, o 20:09

Skoro to ma być "pet", cena odpowiada temu stanowi i wada nie jest ukrywana - to formalnie wszystko jest w porządku.

Gdyby jednak się okazało, że nie jest to żadne mechaniczne uszkodzenie, tylko katarakta, to masz do czynienia z kłamcami i nie wiadomo co jeszcze ukrywają.

Moje wątpliwości wzięły się stąd, że choroby oczu to chyba najczęstszy problem genetyczny tej rasy.

Jeśli podejrzewasz, że to może być jednak katarakta, znalazłem stronę (po angielsku):

http://www.upei.ca/~cidd/Diseases/ocula ... aracts.htm

gdzie jest info czym to może grozić, jak się rozwinąć i co można ewentualnie zrobić.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Jadzia 11 paź 2005, o 20:13

Za shih tzu 300 zł :?: To znaczy, że psiak jest bez papierów :?: I jeszcze z wadą :?: A czy to napewno shih tzu, skąd wiesz, że to nie jest jakiś mieszaniec :?: Ja bym nie była taka pewna.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Vill 12 paź 2005, o 16:23

no w 100 % nie wiem napewno.ale babeczka mi mówiła ze jest po rodzicach z rodowodem (suka do wzglądu).poprostu to ze ma jedno oczko "bardziej" wyklucza go z pokazów i takich tam.
Konisie i psy
Vill
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 paź 2005, o 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pauline_g 12 paź 2005, o 16:52

tak jak mówił ValdeQ, że zarządałby obinżki 1000zł może tutaj tak zrobili??
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 31 gości

paw prints