Ząbki

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Myjesz zęby swojemu psu?

tak
9
39%
nie
14
61%
 
Liczba głosów : 23

Re: Ząbki

Postprzez Jolcia05 8 paź 2010, o 12:12

Nie każdy pies pozwoli sobie na czyszczenie zębów szczoteczką , ale ja jednak spróbowałabym czyścić zęby psa specjalną pastą dla zwierząt np. taką jak ta http://www.krakvet.pl/petosan-pasta-zeb ... -2805.html, podobno mycie zębów psa, ludzką pastą może spowodować u niego problemy żołądkowe.
Jolcia05
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 paź 2010, o 12:05

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Ząbki

Postprzez whiterose 15 paź 2010, o 22:42

Widzę, że temat stary, ale może moja odpowiedź jeszcze kogoś zainteresuje. ;- ) Najpierw kupowałam mojemu małemu specjalną pastę do zębów, ale kosztowało to go wiele stresu i było kłopotliwe. Dlatego postanowiłam zakupić Preparat do higieny jamy ustnej i zębów Dental Fresh. Nie jest to kłopotliwe ponieważ wystarczy dolać do wody. Ktoś z was może już tego używał albo słyszał jakieś opinie ? Chętnie wysłucham. {Polecił mi to weterynarz mojego psa} ....

http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=7467
Wszystko umarło, kiedy odeszłaś...
Nic nie może powstrzymać płynących łez
Powiedz, skarbie, gdzie popełniłam błąd?
Nic nie może odegnać tego smutku
Ponieważ nic nie jest równe Tobie....
Obrazek
Avatar użytkownika
whiterose
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 lip 2010, o 15:34

Re: Ząbki

Postprzez rangerwalker32 27 maja 2012, o 07:06

Witajcie
Zapraszam na mojego bloga http://czterykudlatelapy.blogspot.com/ tam są adresy sklepów internetowych z artykułami dla zwierząt.pozdrawiam :mrgreen:
rangerwalker32
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 15:35
Imię psa: Rudy
Rasa psa: kundel

Re:

Postprzez cc2003 19 sie 2012, o 20:17

Weronika-<retriever> napisał(a):mycie pastą i szczoteczką :wink:

Pastą taką dla psów :wink:

Szczoteszka obojętnie jaka :wink:

ja nie myje, ale planuje zacząć

uważacie, że poprzez mycie ząbki są dużo zdrowsze

czy lepiej pójść do weta, aby usujął kamień :?:



A ja używam enzym dent i nie trzeba jej szczotkować, nakładam palcem na zęby i zostawiam. Pasta ma enzymy, które same rozkładają resztki jedzenia znajdujące się na zębach. Jest smaczna dla psów, ma mięsny zapach :) Także idealna :)
cc2003
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 09:58
Imię psa: Leon
Rasa psa: Labrador

Re: Ząbki

Postprzez pakolina 21 sie 2012, o 15:42

ja mojemu psu daje kości do obgryzienia, take grube, wydaje mi sie, ze to wystarczy by usunal nalot na zebach.
czy znane jest Ci pojęcie ekologi? jeśli nie, zapoznaj się z terminem edukacja ekologiczna - dzięki temu dowiesz się czym jest ekologia i poznasz sposoby ochrony środowiska
pakolina
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 14:20
Imię psa: Nero
Rasa psa: husky

Re: Ząbki

Postprzez Milka 13 wrz 2012, o 08:48

Jolcia05 napisał(a):Nie każdy pies pozwoli sobie na czyszczenie zębów szczoteczką , ale ja jednak spróbowałabym czyścić zęby psa specjalną pastą dla zwierząt np. taką jak ta http://www.krakvet.pl/petosan-pasta-zeb ... -2805.html, podobno mycie zębów psa, ludzką pastą może spowodować u niego problemy żołądkowe.


No też tak słyszałam, dlatego jeśli myję mojemu to używam tylko specjalnej psiej pasty albo sprayu. Natomiast z regularnością jest różnie... Czasem po prostu się nie daje i wtedy mu odpuszczam. ;)
Knowledge is knowing a tomato is a fruit; Wisdom is not putting it in a fruit salad.
Avatar użytkownika
Milka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 wrz 2012, o 11:11
Imię psa: Asari
Rasa psa: Malamut

Re: Ząbki

Postprzez cc2003 14 wrz 2012, o 14:31

Weronika-<retriever> napisał(a):Myjecie zęby swoim psom. Jeśli tak, to jak często?


Myjemy :) Obrazek
cc2003
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 09:58
Imię psa: Leon
Rasa psa: Labrador

Re: Ząbki

Postprzez Kasiak321 20 lut 2013, o 12:30

Ja też myję ząbki moim psom jednak yorki mają skłonność do osadzania się osadu na zębach dlatego raz na pół roku również zaprowadzam do weta swoje pieski by im ściągnął kamień z zębów.
Kasiak321
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 51
Dołączył(a): 12 lut 2013, o 19:19
Imię psa: Ari
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Ząbki

Postprzez OlkaDorobowska94 14 gru 2018, o 13:40

Ja dałam się namówić na preparat w psikaczu. Mój pies niestety nie daje sobie tak paszczy otworzyć, żeby po każdym posiłku móc popsikać mu zęby :(
Ktoś może używał tego preparatu? Warto ?

Obrazek

Na szczęście jest to preparat dla wszystkich zwierząt mięsożernych, więc najwyżej podrzucę go teściowej.
Avatar użytkownika
OlkaDorobowska94
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 wrz 2017, o 12:27
Imię psa: Vader

Re: Ząbki

Postprzez skarabeushek 16 mar 2021, o 14:47

Przez jakiś czas podawałam pieskowi przysmak dla psów na świeży oddech i zdrowe zęby. nawet się sprawdzał
skarabeushek
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2021, o 14:10

Poprzednia strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints