Linienie

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mrowka456 16 kwi 2009, o 18:46

powiem ci tak mojej tesciowej psiurka majaca dlugasne futerko dostawala to i tylko ciutke sie sypala ... zreszta przezyla 16 lat i do samego konca byla jak szczeniak
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tęczova 16 kwi 2009, o 20:59

kurczę, w zoologiku nie ma szczotki na mojego włochacza .
a już by się jej czesanie przydało, bo taką szczotką jak ja mam to nie to samo ;p jutro jeszcze jadę zobaczyć do innego .
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Gość 21 kwi 2009, o 13:38

płatki owsane z surowym jajkiem???? piesek wogóle będzie to jadł??:)
Gość
 

Postprzez mrowka456 21 kwi 2009, o 14:24

platki owiasiane ugotowane dodane do zarelka no i jajko albo gotowane albo surowe ale lepiej surowe :) ja mam jajka od kurek wiec daje surowe a te ze sklepu gotuje :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Gość 8 maja 2009, o 13:19

Jest maj, a mój pies się jeszcze! nie leni i jest strasznie osowiały. :(
Czy ktoś wie dlaczego?
bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam (:
Gość
 

Postprzez Monia-Nero 29 cze 2009, o 08:42

ja mam wręcz odwrotny problem-mojemu psiakowi siersc wychodzi przy kazdym pogłaskamiu czy otrzepaniu-momo ze go czesze i mam gruba siersc..czy to normlne zeby tak bylo.Ma dopiero rok i non stop pełno siersci...
żyj z całych sił i usmiechsj sie do ludzi...
Obrazek
Avatar użytkownika
Monia-Nero
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 81
Dołączył(a): 7 maja 2008, o 07:45
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Imię psa: Nero

Re: Linienie

Postprzez cleanthe 8 lut 2010, o 09:00

witajcie,
mam problem, mój pies od kilku dni zaczął intensywnie linieć, po domu fruwają kłęby sierści. ostatnio w trakcie zabawy z nią, zauważyłam, że z miejsc, gdzie ma sierści najwięcej (czyli do góry na tylnich nogach) można wyciągać sierść całymi kępkami. raz tak zrobiłam i teraz ma łysy placek :? w zasadzie nie dziwi mnie to, bo za każdym razem jak liniała, to w ten sposób, ale żeby już w lutym? z tego co pamiętam, ostatni raz "zmieniała sierść", na zimową, chyba jakoś jesienią...
co prawda ostatnio nieco się ociepliło (w porównaniu do -20-sto stopniowych mrozów w styczniu), ale temperatura w okolicach -10 nie zwiastuje jeszcze wiosny przecież... :? sierść ma błyszczącą i miękką, nie zauważyłam na niej żadnych niepokojących zmian. zastanawiam się, czy to może być spowodowane ogrzewaniem? w pokoju, gdzie pies śpi, na noc jest włączany kaloryfer, nawet jak ja tam wchodzę to jest mi duszno, a co dopiero psu z obfitym podszerstkiem. ostatnio mama zaczęła też zamykać drzwi do pokoju, przez co jest tam jeszcze gorzej. czy to może być tym spowodowane? czy jeśli zmienię tymczasowo miejsce spania pieska, to to może zatrzymać utratę zimowego futerka? bo jak tak dalej będzie, to w marcu będzie już miała letnie ubranko :? . dodam, że ostatnio zmienialiśmy suchą karmę z RC na Bento Kronnen.
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Re: Linienie

Postprzez ValdeQ 8 lut 2010, o 10:44

Skoro linieje tak jak zwykle, to chyba wszystko w normie? Gdyby łysiała od kilku tygodni albo przy tym tyła, była apatyczna, wtedy jest problem.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Linienie

Postprzez Agrestowa 8 lut 2010, o 11:50

moje tez zaczeły z tydzień temu okres intensywnego lnienia...laposzczotka nie pomaga wiec chyba czas na kapiel....ze specyfików bardzo polecam kapsułki viakutan+...zawsze w okresie lnienia uzywamy i kudłów mniej wychodzi, siers bardziej lsniaca i skóra u nasady wlosa fajnie spreżysta...niestety takie tanie owe kapsułki nie sa
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Linienie

Postprzez cleanthe 8 lut 2010, o 12:10

dziękuję za odpowiedzi, uspokoiłyście mnie. tylko właśnie zaniepokoiło mnie to, że zaczęła tak wcześnie linieć. ale skoro nie tylko mojego psa to teraz dopadło, to pewnie rzeczywiście nie ma się czym przejmować. tym bardziej, że nie zauważyłam żadnych zmian w jej zachowaniu.
Agrestowa, patrzyłam na te kapsułki w internecie, faktycznie wychodzi dość drogo, za opakowanie 40 kapsułek 33 zł, a moja sunia musialaby dostawać dwie bo wazy ok. 24 kg, ale może uda mi się kupić. czy mogę je dawać psu bez konsultacji z weterynarzem?
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Re: Linienie

Postprzez Agrestowa 10 lut 2010, o 11:05

spokojnie mozesz podawac jedną...ja podaje dwie moim a waza 60kg i prawie 80kg :)...kapsułki sa dosc duze i maja byc jako suplement diety...jezeli wychodzi jakies fatalnie lnienia albo gronkowiec wówczas proponuje podac dwie piguły...tak mozna podawac bez konsultacji :)
z innych spraw poprawiajacych skóre i obnizajacych lnienie sa kwasy omega (ale podawane przez max 2 tygodnie i w dawce mniejszej niz podawana), ryby porpawiaja jakosc siersci, tran (podawac tydzien i tydzien przerwy i znowu tydzien i przerwa na jakies 3 miesiace)....ja jeszcze polecam Makite (tylko piguły wielkosci 5złotówki)-ale fajne bo wydajne i niedrogie zawsze mozna rozkruszyc ale psy zazwyczaj lubia owe, niestety nie działaja tak super jak kapsułki viakutan...ja swoje potfory kapie jeszcze w nizoralu tzn, namaczam je wcieram nizoral i po 10min szoruje i spłukuje i tak dwa razy w odstepie 48godzin...rewelacyjnie sie sprawdziło w czasie kazdego wiekszego lnienia oraz kojaca i leczniczo na gronkowca skórnego
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Linienie

Postprzez Szymeczek 3 mar 2011, o 18:58

Ja mam 3 letnią suczkę rasy labrador. To co dzieje się z jej sierścią to jest masakra. Wszędzie psia sierść, na ubraniach, jedzeniu, w plecaku. Mam ochotę ogolić ją na łyso. Nie jestem zwolennikiem sztucznych preparatów, może dlatego że nie mam na nie pieniędzy. Linieje cały rok, 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Miał ktoś może podobny kłopot z którym sobie poradził ? Jeżeli tak to proszę o pomoc. :)
Szymeczek
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 mar 2011, o 18:44
Imię psa: Lousi
Rasa psa: Labrador Retriver

Re: Linienie

Postprzez Scotie. 27 kwi 2011, o 15:08

Słyszałam też ,że można od czasu do czasu kąpać psa to w tedy będzie mniej liniał.Czy to prawda?
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
Obrazek
Avatar użytkownika
Scotie.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 60
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 18:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Linienie

Postprzez Plx 27 kwi 2011, o 16:20

Scotie. napisał(a):Słyszałam też ,że można od czasu do czasu kąpać psa to w tedy będzie mniej liniał.Czy to prawda?


Ja mojego psa kąpę dość często i różnicy nie zauważyłam - włosy są wszędzie, i po prostu biorąc rasę trzeba to przemyśleć. Mi osobiście nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
Plx
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22 kwi 2011, o 10:14
Imię psa: Twin
Rasa psa: Border Collie

Re: Linienie

Postprzez matrix 27 kwi 2011, o 17:41

Niestety to jest nie zależne od nas,psy już tak mają :)
matrix
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 18:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints