sierść "sznaucera

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

sierść "sznaucera

Postprzez agata 16 lut 2006, o 17:19

Witajcie!!! Jestem szczęśliwą właścicielką nierodowodowego sznaucera olbrzyma :D Lima( tak się wabi) przyjechała do mnie w wieku 4 m-cy. Była pięknym pieskiem, a teraz...w jej sierści pojawiła się masa białych kłaków :( Regularnie ją czeszę, dostaje odpowiednią karmę i witaminki, chodzę do weta, przed zimą była u fryzjera. Teraz w w trakcie odrastania jej sierść na grzbiecie, szyji, "zadzie" pokrywa się całą masą białych włosów i zupełnie nie wiem jak z tym walczyć. Jest to sunia po rodowodowych rodzicach mających czarną, lśniącą sierść. Nie zamierzam chwalić się psem przed nikim, ale patrząc jak szybko się "satrzeje" czasami płaczę. Kiedy byłam z nią u weterynarza, ten powiedział "...no cóż tak już musi być, taka jej uroda..." ale czy to prawda? Ona naprawdę wygląda jakby miała conajmniej 7 lat a nie miesięcy. Jeśli ktoś z Was mógłby poratować mnie jakąś radą będę wdzięczna. Dodam że martwa sierść dostć łatwo wychodzi ze skóry, tymczasem u Limy trzeba ją na siłę wyrywać :? oczywiście nie wyrywam jej . Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.[/b]
agata
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lut 2006, o 16:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Magda* 16 lut 2006, o 17:25

Jeżeli sie nie mylę , pieska trzeba trymować. :roll:
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Jadzia 16 lut 2006, o 17:26

Czy napewno jej rodzice byli rodowodowi :?: Może w przodkach znalazł by się jakiś pieprzak :?: To by tłumaczyło te jasne włosy :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Magda* 16 lut 2006, o 17:32

Jadzia napisał(a):Czy napewno jej rodzice byli rodowodowi :?: Może w przodkach znalazł by się jakiś pieprzak :?: To by tłumaczyło te jasne włosy :D
no właśnie, słuszne spostrzeżenie Pani Jadziu :)
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Gość 16 lut 2006, o 18:11

psa kupował mój mąż, oglądał rodowody rodziców i pytał sprzedającego czy nie było jakiś anomalji w linii, ów stwierdził że od lat hoduje sznaucery i nie zdarzyło mu się mieć w miocie odmieńca. Wyglądał na uczciwego faceta. Może tu "jest pies pochowany" nasza wiara w ludzi...nie wiem. Jeśli chodzi o trymowanie to muszę ja zabrać do fryzjera jak się tylko ociepil i popatrzeć jak to się fachowo robi. Dzięki wam za zainteresowanie, pomyślałam sobie że może wyrośnie z tej sierści...chociaż nie sądzę, ważne że jest zdrowa i że moje dzieciaki przepadają za nią i vice versa. Jeszcze raz dziękuję Wam za odpowiedzi!!!
Gość
 

Postprzez magdzia 11 sie 2006, o 12:22

Ja mam sznzucera i wiem że psy tej rasy nie gubią sierści. Tylko to mogę ci powiedzieć bo nie wiem skąd wziął siębiałyt włos...
magdzia
 

Postprzez Marcin Dondelewski 9 sty 2007, o 00:42

Białe kłaczki to jak już powiedzieli inni może być
spowodowane, że coś tam kiedyś było w hodowli
że któryś z przodków miał taką sierść albo coś innego
jeszcze.

Trymowanie robi się po to żeby sierść była szorstka.
Trzeba to robić w miare delikatnie żeby psiaka nie zranić.

Musisz go wytrymować dość mocno.
Wtedy sierść odrośnie i będzie dużo lepsza i zobaczysz
czy dalej ma te białe kłaczki czy już nie.
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

białe włoski u czarnego sznaucera

Postprzez monikob 20 sie 2007, o 21:39

Jeżeli Wasz czarny sznaucer ma białe włoski to nic bardziej trudnego i prostrzego tylko trzeba je po prostu usunąć.
Psa to nie boli. Włoski takie są grube i łatwe do wyrwania ja to robię za pomocą palców.
Weterynarz często nawet nie wie z jaką rasą się do niego przychodzi. Mam białą sznaucerkę i weterynarz przy pierwszej wizycie pomylił ją z whestem no ale cóż może i była podobna. Co do pielęgnacji to nawet i psi fryzjerzy też często mają błędne pojęcie o pielęgnacji danej rasy.
W takich sprawach najlepiej radzić się hodowców.
A i jeszcze jedno jeżeli czarny sznaucer ma brązowe odbarwienia można spróbować wyeliminować z diety surową czy gotowaną marchewkę i obserwować kolor.

PS. A tak troche o mnie to z pasji do fryzjerstwa i psów zajęłam się ich strzyżeniem i pielęgnacją.
Pozdrawiam
Monika
monikob
 

sznaucer miniatura

Postprzez posiadaczka sznaucerka 12 kwi 2008, o 18:23

Witam!
Mam od 2 tyg. sznaucerka miniaturę i wszędzie czytam o trymowaniu - już dość sporo wiem na ten temat, ale... zauważyłam, że jest kilka rodzajów trymerów - rzadkie, gęściejsze, z wymiennymi nożami...
Proszę poradźcie mi jaki trymer kupić.
posiadaczka sznaucerka
 

Postprzez magda 14 kwi 2008, o 17:19

magdzia napisał(a):Ja mam sznzucera i wiem że psy tej rasy nie gubią sierści. Tylko to mogę ci powiedzieć bo nie wiem skąd wziął siębiałyt włos...


Zastanawiam się nad kupnem sznaucerka Będzie to mój pierwszy własny piesek Czytałam dużo na ten temat i właśnie wszędzie pisze ze nie gubią włosa ale na pewnym forum powiedziano mi dość dosadnie ze sierści jest po prostu pełnooo Moim rodzica bardzo zależy żeby jednak tego włosa nie było Więc Twój piesek nie głupi włosa i możemy być spokojni ? ;) Z góry dziękuję za odpowiedz ;)
magda
 

Postprzez Ewka 14 kwi 2008, o 21:35

Sznaucery się trymuje, więc nie gubią one włosa tak "normalnie". Trymowanie polega na usuwaniu właśnie takich obumarłych kłaczków ;)
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Re: sznaucer miniatura

Postprzez ValdeQ 20 kwi 2008, o 11:50

posiadaczka sznaucerka napisał(a):że jest kilka rodzajów trymerów - rzadkie, gęściejsze, z wymiennymi nożami...
Proszę poradźcie mi jaki trymer kupić.


Zasada jest taka: im sierść rzadsza, tym trymer gęściejszy i odwrotnie. Nie sugeruj się liczbą ostrzy, tylko jaki jest miedzy nimi odstęp. Dla sznaucera nie mniejniż 3 milimetry, moze być nawet 4 lub 5.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez posiadaczka sznaucerka 20 kwi 2008, o 12:34

Dziękuję ValdeQ.
posiadaczka sznaucerka
 

Postprzez phony 4 maja 2008, o 16:06

do autora tematu- pokochaj ja taka jaka jest, najwidoczniej facet Was oklamal. Gdyby naprawde hodowal sznaucery a nie bawil sie w rozmnazanie psow niby rodowodowych to Wasz psiak nie bylby jakis czarno bialy xP

A co do wypadania wlosow- moja suka jest mieszancem sznaucera i gubi ich ogromne ilosci xP
phony
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 maja 2008, o 13:02

Postprzez Gość 21 sie 2008, o 09:58

generalnie metody są chyba dwie - albo trymowanie, albo strzyżenie, jak się chce żeby pies był mięciutki - psi fryzjer raz na dwa trzy miesiące, jak się chce mieć szorstkiego sznaucera- trymowanie
Gość
 


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

paw prints