cocker spaniel angielski

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Spanielu$Koczka 26 lip 2008, o 20:37

nie wiem czy doczytałaś moją wypowiedź, w której napisałam, że Koka ma rok, cały czas nad nią pracuje, a rezultatów nie ma ;)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauli 26 lip 2008, o 21:34

ale ja odniosłam się do słów:
Praca nad spanielem? Chyba tylko szkolenie..

:) jak pracujecie to dobrze, powodzenia :lol: przyda się z takimi uparciuchami ;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 27 lip 2008, o 13:24

pauli napisał(a):jak pracujecie to dobrze, powodzenia :lol:)

dzięki :)
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez violaa 31 lip 2008, o 22:17

Mój rudzielec ma 11 lat......Poprzednio miałam psa spaniela( teraz suczkę), wiem jedno, ze tę wychowywało się zdecydowanie łatwiej. To mądra, wesoła i cwana psinka. Jednego, czego do tej pory jej nie nauczyłam: to grzecznie chodzić na smyczy. Trudno.......i tak ją kocham:)
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Re: Takk

Postprzez Gość 8 gru 2008, o 20:41

wim coś o tym bo sama mam takiego psa musisz czesać go przynajmniej raz na dzień, uszy czyścić dokładnie co najmniej co 2 tygodnie, , gdy go wyprowadzasz spacer musi trwać przynjajmniej 1 godzinie to bardzo fajny pies ale niestety czasami jest agresywnu moja sunia jest łagodna i ma na imię Sara
Gość
 

Postprzez zeberka161 10 gru 2008, o 19:50

a co ma spacer do agresji ??
jesli piesek jest z dobrej hodowli nie ma prawa byc agresywny :roll:

ja mam sunie spanielke ma ona 10 tygodni i jak narazie nie moge na nia narzekac :) reaguje juz na polecenie do mnie nawet jak widzi inne psy :)
zobaczymy co bedzie pozniej ale przygotuj sie na porzadne czesanie i wymeczenie psa moja mala umie juz zostac sama ok 6h i caly czas wtedy spi i moje pozostale 2 pieski tez spia wtedy ;]

ale jesli jej nie wymeczysz przed zostawieniem samej w domu to mozesz liczyc sie z tym ze zajmie sie jakimis rzeczami w mieszkaniu :D
zrobi ci male porzadki swiateczne :P
ale nie musi tak byc to zalezy jaki ma charakter.
moja jedynie gryzla kwiatka od mamy ale teraz juz sie nauczyla ze nie wolno :)

a co do smyczy ja mam taka 1,5 m
a obrozke regulowana :)

ale i tak chodzi caly czas bez smyczy na podworku tylko jak ide gdzies dalej to zapinam jej smycz ;P

jesli chcesz cos jeszcze to pisz :)
i wstaw zdjecie tej malej kluski.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez nandara 28 gru 2008, o 11:50

Mój Fado ma już ponad 9 miesięcy. Ja nie muszę go wymęczać aby był grzeczny sam w domku. Kiedyś to go odgradzałam materacem żeby nie gryzł kabli a potem przewracał materac więc nie było sensu..teraz mam panele i kable są schowane a pies jeśli zostaje sam to ma cały pokój dla siebie. Na spacerach zaczyna do mnie przychodzić jeszcze trochę na smakołyki ale powoli też bez nich. Nauczyłam go że załatwia się na takiej trawce niedaleko naszego domku więc tam zawsze z nim chodzę a czasem na jakiś długi spacerek. Umie też dużo komend ale najbardziej słucha taty a potem mnie. 23 grudnia pierwszy raz go kąpałam. Wiem,trochę późno ale cóż.... zamkłam się z nim pod prysznicem i jak go mydliłam był spokojny ale jak spłukiwałam to już nie...tylko nie wiem jak go suszyć bo suszarki się boi. Po tamtej kąpieli to latał po pokoju i sam wysychał tylko podłogę musiałam myć xD ale jest może inny sposób na suszenie?? Czekam na odpowiedzi:)
nandara
 

Postprzez EsHa. 28 gru 2008, o 13:42

Ekhem... to jest dział pielęgnacja...
:lol:
Ale jak niektórzy mówią, porządny off topic nie jest zły 8)
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Re: cocker spaniel angielski

Postprzez Miśka 26 lip 2013, o 07:09

Dzień dobry :) czy ktoś jeszcze śledzi ten watek? :)
Miśka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lip 2013, o 18:18
Imię psa: Luna
Rasa psa: Cocker Spaniel Angielski

Re: cocker spaniel angielski

Postprzez cockermanka 28 lip 2013, o 09:20

Tak ;)
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: cocker spaniel angielski

Postprzez Miśka 7 sie 2013, o 18:33

jak miło :)
ja również stałam się posiadaczką malej spanielki :) a żeby móc korzystać z waszego doświadczenia postanowiłam założyć tutaj konto :)
mam kilka pytań co do szcześliwego życia mojego pupila :) widziałam już kilka odp na moje pytania w internecie ale wolę skorzystać z rad ludzi niż tekstów w internecie :)
Mianowicie moją spanielkę uratowałam od pseudohodowcy :( ale już jest bezpieczna i kochana :) ma około 2 m-cy.

-Kiedy pierwszy raz mogę wykąpać cocker spaniela? Czy kąpiel suchym szamponem mogę stosować wcześniej?
-Kiedy zacząć trymować pieska? Wyskubować włosy z poduszek? obcinać pazurki? kiedy zacząc szczotkowanie? zacząc od razu od "pudlówki" czy najpierw od jakiś grzebyków?
-Jakim normalnym jedzeniem mogę karmić pieska? (ryż z kurczakiem i startą, świerzą marchewką nie wypadł zbyt dobrze :( przynajmniej nie taki póżniejszy z lodówki. (rozwolnienie) Nie chcę żeby ciagle jadała żarcie z puszki. i to ciągle kurczaka! (ostatnio kupiłam jej puszkę z jagnięciną ale też stolec nie wygląda dobrze) przyzwyczai sie do jagnieciny czy kupować tylko kurczaka?
-Kiedy zacząć ją uczyć komend? narazie prawie na nic nie reaguje, nawet na imię. Chyba że jesteśmy w domu i nic jej nie rozprasza (mój chłopak twierdzi, ze jest za młoda na wszystko) ale chyba już rozumie, ze musi załatwiać się na dworzu i mimo ciągłego rozwoju pęchęrza trzyma zawartość jelit :) (dawno nie używałam mopa :))
-Czy zabawa z gromadką entuzjastycznych dzieci (okolo 5-6) z których każde chce się bawić i głaskać moze żle wpłynąć na psychike lub zdrowie mojego psa? Mieszkam w bloku a gry tylko wyjde moje sunia wzbudza euforię wsród okolicznych sasiadów i dzieci.
Narazie to tak na poczatek :)
Miśka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lip 2013, o 18:18
Imię psa: Luna
Rasa psa: Cocker Spaniel Angielski

Re: cocker spaniel angielski

Postprzez cockermanka 11 sie 2013, o 18:59

Miśka napisał(a):jak miło :)
ja również stałam się posiadaczką malej spanielki :) a żeby móc korzystać z waszego doświadczenia postanowiłam założyć tutaj konto :)
mam kilka pytań co do szcześliwego życia mojego pupila :) widziałam już kilka odp na moje pytania w internecie ale wolę skorzystać z rad ludzi niż tekstów w internecie :)
Mianowicie moją spanielkę uratowałam od pseudohodowcy :( ale już jest bezpieczna i kochana :) ma około 2 m-cy.

Witaj,
co znaczy,że uratowałaś?

Miśka napisał(a):-Kiedy pierwszy raz mogę wykąpać cocker spaniela? Czy kąpiel suchym szamponem mogę stosować wcześniej?

Wtedy, gdy zachodzi taka konieczność,z użyciem kosmetyków przeznaczonych dla szczeniąt. Jeśli suchy szampon, to szczenięcy. Często wystarczy wypłukać np. łapki czystą wodą.
Miśka napisał(a):-Kiedy zacząć trymować pieska? Wyskubować włosy z poduszek? obcinać pazurki? kiedy zacząc szczotkowanie? zacząc od razu od "pudlówki" czy najpierw od jakiś grzebyków?

Z poduszek włosa się nie skubie, tylko wycina. Trymowanie dopiero wtedy, gdy włos jest dojrzały, czyli gdy bardzo łatwo i bezboleśnie daje się skubać...zapewne nie wcześniej niż 5-6 miesiącu...a często dużo później. Pazurki trzeba przycinać od zaraz ;) - jeśli sa za długie. Na początek wystarczy jakaś miękka włosiana szczotka,żeby mała przyzwyczaiła się do czesania.
Miśka napisał(a):-Jakim normalnym jedzeniem mogę karmić pieska? (ryż z kurczakiem i startą, świerzą marchewką nie wypadł zbyt dobrze :( przynajmniej nie taki póżniejszy z lodówki. (rozwolnienie) Nie chcę żeby ciagle jadała żarcie z puszki. i to ciągle kurczaka! (ostatnio kupiłam jej puszkę z jagnięciną ale też stolec nie wygląda dobrze) przyzwyczai sie do jagnieciny czy kupować tylko kurczaka?

Pies nie może dostawać żarcia prosto z lodówki to raz. A dwa - skoro ma rozwolnienie to weterynarz, bo u takich maluchów łatwo o odwodnienie. I na razie nie mieszałabym puszek i gotowanego. Poza tym, jeśli puszki to porządne - żadne kupowane w marketach....
Czy mała była już odrobaczana?
Na początek ograniczyłabym jedzenie do mięsa z dodatkiem rozgotowanego ryżu (ok. 2/3 porcji to mięso), jak przez parę dni będzie ok, to dodałabym do tego startą podgotowaną marchew (zamienić część ryżu na marchew). Jak będzie ok, to można potem zmieniać gatunki mięsa.

Miśka napisał(a):-Kiedy zacząć ją uczyć komend? narazie prawie na nic nie reaguje, nawet na imię. Chyba że jesteśmy w domu i nic jej nie rozprasza (mój chłopak twierdzi, ze jest za młoda na wszystko) ale chyba już rozumie, ze musi załatwiać się na dworzu i mimo ciągłego rozwoju pęchęrza trzyma zawartość jelit :) (dawno nie używałam mopa :))

Uczyć już. Po troszku i zaczynając od jednej komendy. Nie jest za młoda na naukę.
No a co z kwarantanną? Mała przecież nie ma kompletu szczepień....

Miśka napisał(a):-Czy zabawa z gromadką entuzjastycznych dzieci (okolo 5-6) z których każde chce się bawić i głaskać moze żle wpłynąć na psychike lub zdrowie mojego psa? Mieszkam w bloku a gry tylko wyjde moje sunia wzbudza euforię wsród okolicznych sasiadów i dzieci.
Narazie to tak na poczatek :)

A jak mała reaguje na dzieci? Można je poprosić o spokojniejszą zabawę.
Na zdrowie (lub życie ) przede wszystkim może wpłynąć załapanie jakiegoś wirusa...skoro wychodzicie na dwór...przydałoby się miejsce, gdzie nie chodzą obce psy...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: cocker spaniel angielski

Postprzez Miśka 13 sie 2013, o 09:35

-Uratowałam ją czyli przygarnełam. Koleś nie bardzo o nią dbał :(
-Czasami czytam, że z poduszek trzeba wyskubawac, czasami że przyciąć. dlatego wole zapytać.
-tak. była już odrobaczana i to ze 3 razy. Weterynarz nie wspominał o czymś takim jak kwarantanna.... zresztą mieszkając w bloku cieżko nie wyjść z psem. Staram się ją trzymać z daleka od psów. chyba, że na podwórku u mojego chłopaka (wsród domowych psów)
-ona bardzo reaguje na wszystkich ludzi :) a na dzieci to już szczególnie. Merda ogonkiem i chce się bawić. próbuje biec do nich (smycz ją blokuje). Ciągle merda ogonkiem, liże je, zaczyna się bawić, domaga pieszczot. od obcych ludzi przechodzacych chodnikiem też, ale mniej entuzjastycznie i nie do wszystkich (ciągnie za spódnice wszystkie panie które obok przechodzą), ale dzieci po prostu uwielbia. biega za Nimi. Gania. ale jest w takim wieku, że po chwili zaczyna gryźć i wtedy już jej nie jest taka fajna..... Strasznie wbiega pod nogi. Już mniej niż tydzień temu ,ale jednak. Można ją zadeptać. Jednak myślę, ze wyrośnie z tego.

Dziękuję za pomoc i udzielenie odp na moje pytania :)
Miśka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 lip 2013, o 18:18
Imię psa: Luna
Rasa psa: Cocker Spaniel Angielski

Poprzednia strona

Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints