Wlos shih tzu

Sposoby i zasady pielęgnacji włosa, zębów, pazurów... Dobre preparaty, dobrzy fryzjerzy...

Moderator: Moderatorzy

Wlos shih tzu

Postprzez Elza 16 lut 2010, o 12:46

Witam. Mam pytanko co do pielęgnacji włosa shih tzu. Czeszę moje psy codziennie, często kąpię (to wywołuje kontrowersje na pewnym forum, ale kiedyś miałam okazje rozmawiać z kobietą, która zna się konkretnie na rzeczy- sama ma shih tzu Championa), jednak jest coś nie tak w ich sierści, są pozbawione blasku, matowe i dość suche. Stosowałam szampon 1 all System, polecone przez mojego groomera, ale włos był po tym okropny - ciągle się kołtunił, źle rozczesywał, mimo, że stosowałam także balsam ułatwiający rozczesywanie. W końcu szampon się skończył, a ja musiałam psy wykąpać i kupiłam jakiś szampon w zoologicznym przeznaczony dla długiego włosa z olejkiem norkowym. Teraz włos dłużej pozostaje niesplątany i bardziej miękki, ale brak mu połysku.

Proszę głównie właścicieli shih tzu o pomoc:) jeśli będziecie rekomendować jakiś szampon to proszę jeszcze pięknie o podanie mi gdzie go kupić:D
dzięęęęki:D :*
Elza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 16:19
Rasa psa: Shih tzu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Wlos shih tzu

Postprzez ValdeQ 16 lut 2010, o 17:39

Wprawdzie nie polecę konkretnego szamponu (moje osobiste preferencje to Bio-Groom ale uważam to za sprawę drugorzędną), zwrócę jednak uwagę, że często widoczne problemy z włosem są jedynie objawem, a przyczyna tkwi gdzieś w stanie zdrowia.

Zacząłbym od czynnika, który ma wpływ i na zdrowie, i na stan włosa. Czyli - wiadomo - dieta. Może Twoje pieski mają źle dobraną karmę? Wtedy żadne kosmetyki nie pomogą.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Wlos shih tzu

Postprzez Cookie_- 16 lut 2010, o 19:46

Używasz po kąpieli jakiej odzywki ? Jeśli o szampon to polecam Hery ;)

Może Twoje pieski mają źle dobraną karmę?

Właśnie... Czym je karmisz ? ;)
:)
Avatar użytkownika
Cookie_-
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 sty 2009, o 16:29
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wlos shih tzu

Postprzez Elza 16 lut 2010, o 19:56

Royal Canin, Diamont Naturals, to z suchych. A one bardzo lubią udka, cycki kurczakowe, wątróbkę, chlebuś z masłem, ogólnie mięso gotowane, warzywa... Oczywiście warzywa, prócz cebuli, czekolady też nie dostają... W sumie to jedzą wszystko.

Fryzjerka mi poleciła po kąpieli dać na włos jedwab i czasem daję;)
Elza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 16:19
Rasa psa: Shih tzu

Re: Wlos shih tzu

Postprzez Cookie_- 16 lut 2010, o 20:07

To może by spróbować z tą odzywką ? ;)
:)
Avatar użytkownika
Cookie_-
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 sty 2009, o 16:29
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wlos shih tzu

Postprzez ValdeQ 17 lut 2010, o 01:11

Hmm, jedzą groch z kapustą. Jeśli im to służy to OK. Tylko jeżeli w tym jest przewaga jedzenia gotowanego, czy "ludzkiego" nad karma zbilansowaną, to w takim wypadku się suplementuje witaminy/minerały/pierwiastki śladowe. Piękny i zdrowy włos zależy w dużym stopniu od odżywiania.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów


Powrót do Pielęgnacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints
cron