Jakie wyposażenie?

Problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić, szczenię w domu...

Moderator: Moderatorzy

Jakie wyposażenie?

Postprzez Posiadaczka labradora 26 lut 2008, o 15:55

Witam! :D
Za 2 dni jadę po Labradora! Mam pytania: jaka karma? jakie miski? miejsce do spania? obroża? smycz? zabawki jakie?
Pozdrawiam!
Posiadaczka labradora
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 26 lut 2008, o 18:19

Jedziesz po psa i nic na ten temat nie wiesz?
Hodowca Ci pewnie na wszystkie te pytania odpowie.
Gość
 

Postprzez Lilka 26 lut 2008, o 18:51

Ja nie jestem specjalista ale napiszę co nieco. :wink:

karma: ja na początku dawalabym mu "domówkę"
Miski: na początku plasyokowe z gumą żeby nie jeździła po całym domu
Legowisko: ja radzę pudełko (duże) zrobić otwór aby psiak mógł do niego wchodzić i wyłożyć go kocykiem może być jeszcze sam koc położony. No i jak chcesz to tam poduszkę ale niekoniecznie o i koc żeby przykrywać ale zależy jak ciepło jest w domu
Obroża: z tym najlepiej iśc z psem ale taka zwykła (ale ma byc wygodna) póżniej jakąś lepszą mu kupisz
smycz: też zwykła tutaj nie wiem sama czy taka zwijana czy nie
zabawki: bezpieczne czyli nie za małe żeby psiak nie zjadł. Kupuj mu jak najwięcej ale nie wszystko na raz tzw możesz kupic ale pochowaj niektóre a np na spacerze weź tą nowa i rzucaj

Jeżeli coś się nie zgadza to proszę wprowadzać poprawki

Właśnie co do hodowcy to on może ci powiedzieć jak karmić psiaka
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez Basia_sz 26 lut 2008, o 19:38

Po pierwsze należy spytać co pies jadł u hodowcy, zbyt nagła zmiana pożywienia może wywołać u psiaka sensacje żołądkowe.
Zresztą szanujący się hodowca powinien dać psiakowi wyprawkę - w tym trochę karmy, którą karmił maluchy.
Miski na razie małe, pies ma z nich pić i jeść, a nie w nich pływać 8)
Legowisko możesz kupić w sklepie, powinno być odpowiednie do rozmiarów psa.
Obroża i smycz - kwestia gustu :wink: Byle nie kolczatka.
Zabawki takie, by pies nie zjadł (tu Lilka ma rację)
Życzę wiele radości z posiadania tego wspaniałego psa, jakim jest labcio :D
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Lilka 27 lut 2008, o 07:45

Ależ Basiu legowisko na początku nie powinno się kupować (przynajmniej ja tak uważam ), ponieważ nowe legowisko nie uchroni sie przed siłą niszczących mleczaków :lol:
Psy kochają ponad wszystko, nie ma znaczenia wygląd.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Lilka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 774
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 18:06
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski ( niedaleko Kielc )

Postprzez m.m 27 lut 2008, o 09:35

Kupno posłania szczeniakowi to już ryzyko właściciela :wink:
Kama (też labek) ma cały czas to samo posłanie i jest ono nienaruszone. Próbowała je podgryzać, ale szybko załapała, że do gryzienia są inne rzeczy a legowisko do nich nie należy.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Tysia 27 lut 2008, o 17:09

Karma dla szczeniąt
Kontynuuj żywienie szczenięcia karmą otrzymaną od hodowcy.Następnie, gdy szczeniak się zadomowi, można stopniowo dawać polecaną przez ciebie karmę.
Miski
Kup nieślizgające się metalowe lub ceramiczne miski na karmę i wodę. Bardzo dobre są też z gumowymi podkładkami.
Miejsce do spania
Dla szczeniaka wystarczy karton, z którego usunie się jeden bok, żeby piesek mógł swobodnie wejść do środka. Karton wyłożyć gazetą, na nią kocyk.
Identyfikator
Zaopatrz swego psiaka w wygrawerowaną płytkę identyfikacyjną (inaczej nie umiem się wyrazić) albo specjalny pojemniczek, do którego włożysz kartkę z imieniem psa i numerem telefonu.
Obroża
Dla szczeniąt doskonałe są lekkie, niedrogie obroże. Z zakupem atrakcyjnej, eleganckiej obroży zaczekaj jak będzie dorosły.
Smycz
Kup lekką, długą linkę do nauczenia psa nauczenia przychodzić do właściciela (ale nie musisz jej kupywać) i smycz spacerową.
Zabawki
Kup co najmniej trzy zabawki:
do ciągnięcia, piszczenia i gryziania.
Tysia
 

Jakie wyposażenie?

Postprzez .agnieszka. 28 lut 2008, o 20:44

co do zabawek to polecam włożyć do skarpety piłkę tenisową i dać psu :) mój labradorek bardzo to lubi :)

jeśli pies je suchą karmę to najlepiej zainwestować na początku w pełnowartościową karmę, np. royal canin junior dla labradorów- jest droższa ale zawiera witaminy i inne składniki odżywcze potrzebne szczeniakom :) (nie trzeba kupować dodatkowych wspomagaczy witaminowych)

obroża najlepsza jest taka, którą można powiększać - rośnie razem z Twoim psem.

powodzenia przy wychowaniu psiaka.

ps. wskazówki odnośnie wychowania psa znajdziesz w zakładce "wychowanie"- polecam!! niektóre z nich wprowadzam w życie :)
.agnieszka.
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2008, o 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Olusiaaa 7 mar 2008, o 18:35

Tysia podała dobre przykłady misek itp. Jak tam Twój labek :?:
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Postprzez Posiadaczka labradora 16 mar 2008, o 17:07

Przepraszam, że się nie odddzywałam...Co do mojej Saby to jest koloru czarnego. Super, że mi pomogliście :!: Saba bawi się teraz i jest zadowolona...

I jeszcze dziękuję :!: :* :* :*
Posiadaczka labradora
 

Re: Jakie wyposażenie?

Postprzez ValdeQ 22 mar 2008, o 11:27

.agnieszka. napisał(a):co do zabawek to polecam włożyć do skarpety piłkę tenisową i dać psu :)


Tylko żeby potem nie było pretensji, że gryzie domowników skarpetki :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Jakie wyposażenie?

Postprzez Olusiaaa 26 mar 2008, o 15:44

ValdeQ napisał(a):
.agnieszka. napisał(a):co do zabawek to polecam włożyć do skarpety piłkę tenisową i dać psu :)


Tylko żeby potem nie było pretensji, że gryzie domowników skarpetki :lol:


Taaa...słuszna wypowiedź ValdeQ :twisted: Mój Niufek miał sznór (linę :roll: ) do ciągnięcia, piłkę do aportowania, piszczącą piłkę do piszczenia i kurczaka gumowego do gryzienia :P .
Spójrz w oczy zwierząt, które służą jako maszynki do rozmnażania i zadaj sobie pytanie:
„Czy warto wspierać finansowo takie miejsca, pomnażać i nakręcać tą spiralę okrucieństwa?”
Avatar użytkownika
Olusiaaa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 mar 2008, o 17:40

Re: Jakie wyposażenie?

Postprzez muszka 2 kwi 2021, o 09:46

Jak potrzebujecie wyposażenie dobre do kuchni, to warto po prostu odwiedzić sobie takie miejsca, jak gastromania.pl. Tam znajdziecie chociażby szklanki wysokie, niskie i wszelkie inne praktyczne artykuły. Najważniejsze jest jednak to, że dostaniecie je w najwyższej jakości. Także opłaca się sprawdzić ich ofertę.
muszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 29 lip 2019, o 08:57
Imię psa: Doris
Rasa psa: Berneński

Re: Jakie wyposażenie?

Postprzez Wojciech_Pe 19 kwi 2021, o 13:04

Koniecznie zaopatrz się w dużą ilość papieru! Przy maluchach wszystko się brudzi, nawet to, gdzie teoretycznie piesek by się nie dostał :D
Najtaniej wychodzi kupić takie ręczniki papierowe w rolce hurtowo.
Wojciech_Pe
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 181
Dołączył(a): 28 lis 2019, o 08:03
Imię psa: Zorro
Rasa psa: Husky

Re: Jakie wyposażenie?

Postprzez zdzichu12 11 lis 2021, o 22:12

U nas meble wybraliśmy szybko i stolarz bardzo się postarał. Obecnie szukam przeróżnych dodatków. Na szczęście wiele z nich znalazłam w sklepie https://home-you.com/pl/kuchnia . Myślę, że każdy znajdzie tu odpowiednie wyposażenie do swojej kuchni.
zdzichu12
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 2 kwi 2020, o 12:17
Imię psa: Billie
Rasa psa: Seter Szkocki

Następna strona

Powrót do Wychowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints