Psi psycholog

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Psi psycholog

Postprzez Ewelina95 24 sty 2009, o 17:38

Kocham psy i moim marzeniem jest by moja przyszłosć bała z nimi związana. Co zrobić, zeby zostać psim psychologiem. Jakie przedmioty są stawiane najwyżej?
Ewelina95
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 24 sty 2009, o 18:20

W krajach zachodnich psich psychologów, czy też poprawnie mówiąc behawiorystów, kształci się w trybie podyplomowym. W Wielkiej Brytanii, na przykład jest kilka instytucji zajmujących się kształceniem behawiorystów, wśród nich wyższe uczelnie i instytucje prywatne. Na kurs dyplomowy w Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) przyjmuje się psychologów, lekarzy weterynarii, pielęgniarki weterynaryjne, biologów lub absolwentów pokrewnych specjalności. Kształcenie podyplomowe jest, jak się wydaje, najwłaściwszym sposobem zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych w pracy behawiorysty. W Polsce jak dotąd nie ma instytucji kształcących behawiorystów zwierzęcych, chociaż w programach kilku uczelni, np. warszawskiej SWPS, pojawiły się podyplomowe kursy w dziedzinie zoopsychologi.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez m.m 24 sty 2009, o 18:26

Sissy...

Sissy napisał(a):W Wielkiej Brytanii, na przykład jest kilka instytucji zajmujących się kształceniem behawiorystów, wśród nich wyższe uczelnie i instytucje prywatne. Na kurs dyplomowy w Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) przyjmuje się psychologów, lekarzy weterynarii, pielęgniarki weterynaryjne, biologów lub absolwentów pokrewnych specjalności.


Sissy napisał(a):W Polsce jak dotąd nie ma instytucji kształcących behawiorystów zwierzęcych


... u nas też jest Kurs Dyplomowy COAPE http://www.amichien.pl/kurs-dyplomowy-coape.html
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sissy 24 sty 2009, o 18:31

Oj,nie wiedziałam dotąd. Nie mniej przepraszam.
Czyli masz możliwość Roksano,kształcenia się w Polsce.
Dziękuję za poprawkę,Marto ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez m.m 24 sty 2009, o 19:02

Możesz też zostać zoopsychologiem, skończyć specjalność "Stosowana Psychologia Zwierząt" na psychologii albo podyplomowe studia "Psychologia Zwierząt".
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Psi psycholog

Postprzez rogo 16 lip 2021, o 12:35

Jest taka platforma do kontaktu online z psychologami Wetalk możecie tam się skontaktować może w swojej bazie mają psich psychologów.
rogo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20 maja 2021, o 11:16
Imię psa: Basket
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: Psi psycholog

Postprzez payok 8 maja 2023, o 13:22

Póki co, to ja korzystam z usług terapeutów z gabinetu https://angielski-psychologia.pl/cennik/ macie od razu link do cennika.
Pamiętajcie, że w momencie, gdy pojawiają się problemy psychiczne to nie można iść bagatelizować tylko po prostu pójść po diagnozę i rozpocząć ewentualne leczenie.
Pozdrawiam.
payok
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 351
Dołączył(a): 25 wrz 2021, o 14:09


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints