Baza danych o rasach

Dyskusja na temat forum i serwisu www.psiaki.pl, zapowiedzi zmian, nowe działy, pomysły i postulaty użytkowników.

Moderator: Moderatorzy

Baza danych o rasach

Postprzez burek 8 lip 2007, o 09:28

Poniewaz usunieto mój temat z działu poswieconego Administracji, piszę w dziale o rasach. Moze tutaj przetrwa dłuzej.

Jesteśmy miłośnikami psów ras wszelkich i tych wieloowocowych, a także innego zwierza, co umila domowy żywot człowieka.


Postuluję likwidację działu "Rasy" poniewaz treści tam zawarte sa niezgodne z prawdą i robia krzywde psom i niedoświadczonym włascicielom.
Niektórzy wybierając rasę dla siebie szukaja kompetentnych żródeł wiedzy.
Strona ze specjalistycznym forum, sklepem z zoologicznym i baza danych o rasach, sugeruje ze informacje tu zawarte są zgodne z prawdą. Tymczasem czytaja np. ze owczarek niemiecki potrzebuje dziennie 55 min spaceru a malamut 75 minut! Podobna "wiedza" serwowana jest o wszystkich innych rasach.

Czy mało jest w schroniskach i lasach psów które demolowały domy bo były pozbawione koniecznej dawki ruchu?
Czy "miłośnikom psów ras wszelkich" nie powinno zalezeć na edukacji i propagowaniu rzetelnej wiedzy wśród klientów i uzytkowników/czytelników?
Czy firmowanie i udostepnianie takiej "wiedzy" jest uczciwe wobec psów??

Mam swiadomość ze informacje tam zawarte sa dziełem osób odwiedzających strone ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Ja na swojej stronie nikomu nie pozwalam zamieszczac szkodliwych głupot.
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 8 lip 2007, o 11:16

Spotkałem się z krytycznymi opiniami i zwykle dotyczą one:

- punktu "Czy można pozwalać na zabawę z dziećmi". Większość miłośników określonych ras bezkrytycznie chciałaby z nich zrobić nieszkodliwe zabawki, które nawet niechcący nie zrobią krzywdy.

- danych dotyczących czesania. Okay, należałoby może użyć sformułowania "pielęgnacja sierści". Chodzi przecież o to, ile czasu trzeba poświęcić na pielęgnację, w tej czy innej formie.

- danych dotyczących spacerów. Nie spotkałem się z rzeczowymi wypowiedziami, jedynie z pokrzykiwaniem uzupełnionym często dziesięcioma wykrzyknikami.

Co do "postulatu likwidacji" to... mnie jakoś nie przyszloby do głowy postulować zerwania u Ciebie w domu podłogi, ponieważ nie lubię odcieni brązu.

Jeśli są jakieś rażące nieścisłości, to możemy rozmawiać o tym, dla dobra wszystkich stron. Jednak nie musze tolerować wrzasków ani obelg na swoim własnym w końcu forum.

Możemy założyć wątek służący do modyfikacji informacji o rasach, jeśli będzie to rozmowa rzeczowa, a nie oparta na emocjach.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 8 lip 2007, o 11:50

ValdeQ napisał(a):Co do "postulatu likwidacji" to... mnie jakoś nie przyszloby do głowy postulować zerwania u Ciebie w domu podłogi, ponieważ nie lubię odcieni brązu.



Ale jeśli się po takiej podłodze przejdziesz, większa krzywda Ci się nie stanie (poza obrażonym poczuciem smaku ;)), natomiast Wasza "encyklopedia" może spowodować więcej szkody niż pozytku.
Wolność polega na tym, że można robić, co się chce - dopóki nie krzywdzi się innych. A niestety Wasze nieodpowiedzialne propagowanie nieprawdziwych informacji dotyczących psich potrzeb taką krzywdę wyrządzić może - psom, które trafią w ręce ludzi, którzy się tymi informacjami zasugerują.
Gość
 

Postprzez Gość 8 lip 2007, o 12:08

ValdeQ napisał(a):Spotkałem się z krytycznymi opiniami i zwykle dotyczą one:

- punktu "Czy można pozwalać na zabawę z dziećmi". Większość miłośników określonych ras bezkrytycznie chciałaby z nich zrobić nieszkodliwe zabawki, które nawet niechcący nie zrobią krzywdy.

- danych dotyczących czesania. Okay, należałoby może użyć sformułowania "pielęgnacja sierści". Chodzi przecież o to, ile czasu trzeba poświęcić na pielęgnację, w tej czy innej formie.

- danych dotyczących spacerów. Nie spotkałem się z rzeczowymi wypowiedziami, jedynie z pokrzykiwaniem uzupełnionym często dziesięcioma wykrzyknikami.

Co do "postulatu likwidacji" to... mnie jakoś nie przyszloby do głowy postulować zerwania u Ciebie w domu podłogi, ponieważ nie lubię odcieni brązu.

Jeśli są jakieś rażące nieścisłości, to możemy rozmawiać o tym, dla dobra wszystkich stron. Jednak nie musze tolerować wrzasków ani obelg na swoim własnym w końcu forum.

Możemy założyć wątek służący do modyfikacji informacji o rasach, jeśli będzie to rozmowa rzeczowa, a nie oparta na emocjach.


Brawo.
Mimo, że w mojej rasie również dopatrzyłam się kilku nazwijmy to nieścisłości nie wywołały we mnie chęci mordu i zamykania czegokolwiek.
Były czasy, że w Polsce było najwięcej lekarzy, teraz kynologów ? :wink:
Gość
 

Postprzez ValdeQ 8 lip 2007, o 12:46

Anonymous napisał(a):taką krzywdę wyrządzić może


Na razie nikt nie wskazał informacji, która "moze wyrządzić krzywdę". Jeśli przyszły właściciel będzie myślał, że psa trzeba pielęgnować dłużej, niż bedzie to musiał potem robić, to kogo to krzywdzi?

Anonymous napisał(a):Niech Pan spróbuje czesać owczarka węgierskiego


Wstaw sobie słowo "pielegnacja" w miejsce "czesanie".

Jeszcze raz proponuję rzeczowa rozmowę, nie uprawianie histerii. Jeśli taka Twoja wola. Natomiast jesli chcesz sobie pokrzyczeć, to szkoda czasu, ja do specjalnie strachliwych nie należę.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez burek 8 lip 2007, o 12:55

Kontakt kazdego psa z każdym dzieckiem powinien odbywac sie pod kontrolą opiekuna - to jest oczywiste i powinno być powtarzane jak mantra przy kazdej okazji.
Nieścisłości dotyczące wzorców czy pielęgnacji nie czynia nikomu krzywdy.
Choc nalezałoby moze sie zastanowić czy istnienie niekompletnych/błędnych informacji o rasach na profesjonalnej stronie poswięconej psom wystawia dobre swiadectwo jej włascicielom. Ale to juz pozostawiam pod rozwage osobom zainteresowanym - mnie to nie dotyczy (choc oczywiście wolałabym żeby wzorce były aktualne).
Może dałoby sie tez pomysleć nad sprecyzowaniem określeń dot pielęgnacji. niemniej to wszystko sa sprawy trzeciorzędne.

Bardzo istotną rzeczą jest natomiast podstawowa edukacja dotyczaca psich potrzeb i wyboru rasy. Psy ras uzytkowych kupowane na kanapę, pracoholicy na metrowych smyczkach, domowe demolki, kompletna nieznajomośc pojecia "pracy z psem" wśród włascicieli to zjawiska nagminne. Ogromna większośc domowych psów to zwierzeta permanentnie niewybiegane i znudzone.
Dlatego tak wazna jest odpowiedzialność tych, którzy wiedzą więcej i maja szerszy dostęp do społeczeństwa. Klienci sklepu, forumowicze, przypadkowi czytelnicy powinni przeczytac że ON to rasa uzytkowa która wymaga regularnej pracy, ze border collie to pracoholik wymagajacy 6-8 godz intensywnego zajęcia, że husky potrzebuje przebiec kilkanascie kilometrów dziennie....itd.
Jezeli akurat trafia na psa z linii uzytkowej o silnych popędach to będa na to przygotowani. Jezeli nie trafia na takiego, to nikomu sie krzywda nie stanie.
Ludzie rzadko kupują ksiazki o psach. Teraz jezeli juz ktoś w ogóle szuka wiadomości to w internecie. Czasem trafia na "Psiaki" i widzi co widzi. "Wymaga spaceru - przez 10 min dziennie"(!) Dzieci internetu (i nie tylko) wierzą w to znajdą w bazie ras bo w końcu dlaczego nie? To specjalistyczna strona "firmowana" sklepem. Psów jest w Polsce kilka milionów a internet jest juz prawie w kazdym domu......

- danych dotyczących spacerów. Nie spotkałem się z rzeczowymi wypowiedziami, jedynie z pokrzykiwaniem uzupełnionym często dziesięcioma wykrzyknikami.

Trafiłam do "Bazy danych o rasach"juz kilka lat temu (chyba 5) i juz wtedy pisałam na ten temat do Administracji. Od tej pory jeszcze kilkakrotnie ale widocznie zgineło po drodze.
Co do "postulatu likwidacji" to... mnie jakoś nie przyszloby do głowy postulować zerwania u Ciebie w domu podłogi, ponieważ nie lubię odcieni brązu.

Faktycznie kolor to nie powód. Ale gdybym ja pomalowała trującym lakierem i zapraszała gości to nalezałoby ja zerwac albo zamknąć drzwi.
Postulat likwidacji narodził sie dlatego, bo te dane sa nie weryfikowane, nie aktualizowane i prawie nie zmieniane odkąd pamietam.

Jeszcze jedno: Ilośc spaceru potrzebna owczarkowi wegierskiemu została wpisana przez osobe która ma ogród. Jej psy spedzaja tam prawie całe dnie a oprócz tego wychodza na minimum godzinne spacery. W rozmowie ze mna autorka tego wpisu przyznała ze nie pomyślała o psach mieszkajacych w bloku. I że jej psy roznioslyby dom gdyby wychodziły rzeczywiście tylko na godzinę.......

Bardzo prosze o przemyslenie sprawy i skorygowanie informacji o potrzebie ruchu dla wszystkich ras. Jezeli to choc jednego psa uchroni przed brakiem wyobraźni własciciela to warto nad tym popracowac.
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38

Postprzez Gość 8 lip 2007, o 15:56

Dokładm się do słów [b]burka[/]
Z tego co wiem koleżanka podała wam jak na tacy, właściwe dane, ale oczywiście nic to nie zmieniło, to jak ma to nie denerwować ludzi skoro wkładają w to własny wysiłek, a ich praca idzie na marne??
To także proponuję psiaka rasy amstaff wyprowadzić tylko na 35min spaceru dziennie. Przedtym zanim ja miałam swojego amstaffa, miał go ktoś inny, pies miał mało ruchu, zdecydownie za mało! Co robił, oczywiście demolował dom! Rwał żaluzje, niszczył, buty i przewracał szafki na buty, drapał i gryzł wszysko co się dało, dywany, nawet tynk ze ściany zdrapał, nie mówiąc o kanapie, która została rozszarpana na strzępy.
I powiedzmy rodzina kupuje takiego amstaffa, bo nie potrzeba mu zbytwiele uwagi i spacerów(jak wychodzi z waszych składów wiedzy). Pies zachowuje się przez to jak w/w i co pies trafia do schronu?? A przecież nie o to nam chodzi, żeby ludzi w błąd wprowadzać, tylko o to, by udostępnić im naszą prawidłową (wiarygodną) wiedzę.
Gość
 

Postprzez Rabia 8 lip 2007, o 21:52

Do i ja coś do szanownego administratora dodam.
Także trafiłam na bazę ras kilka lat temu. Przygotowałam kompletny opis plus zdjęcia do kilku rzadkich ras i co? Poszło i cisza. Więc proszę się nie unosić dumą i honorem. A co do wytykania błędów proszę bardzo:
1.http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=96
Bokser- z tym ślinieniem to są już mity!! owszem każdy pies na widok słodkiego się ślini a np dogi dużo więcej mogą naprodukować śliny. I oto mamy mit- bokser = pies śliniący.
Zalecane duże mieszkanie lub dom- a kto to zaleca że zapytam? To sa psy które świetnie się czują wszędzie gdzie jest człowiek nie ważne jaki metraż - ważne jest poświęcenie czasu bo to rasa dość aktywna.
65 min spaceru- proszę to pomnożyć chociaż razy 2! Ti sa psy aktywne i potrzebują więcej ruchu.
Agresywny do psów- każdy pies nie socjalizowany z otoczeniem MOŻE być agresywny, nie tylko bokser.
2. http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=116
Pies aktywny i 35 min spaceru! Błagam!! Bulki to nie są psy kanapowe, a 35 min to chyba spacer na poranne sikanie! Bo 3 razy w ciągu dnia po niecałe 12 min to TROCHĘ za mało.
3.http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=107
Kolejny kanapowiec- 45 min spaceru dla charta :shock:
4.http://www.psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=308
To że ktoś miał trudności z nauczeniem psa czystości nie oznacza że rasa jest opóźniona w przyswajaniu pewnych rzeczy. Akurat znajomy jest hodowcą i kanarki chowają się z dzieckiem i nauczyły się czystości szybko- szok prawda? Ale taka informacja zniechęci ludzi - pomyślą że to sikające do 2 roku życia w domu psy
:twisted:
I tak można wymieniać całą listę- no i najbardziej absurdalne: rasa tylko dla doświadczonych właścicieli- problem w tym że jest to wpisane przy prawie każdej rasie. I może warto także tutaj zrobić podział żeby ludzie rozumieli co to oznacza- to akurat nie zniechęci ludzi przed kupnem rasy X ale lepiej żeby czytali jakie cechy powinien mieć właściciel a nie sucha informacja że dla doświadczonych.
A na jakiejś podstawie określa się zwrot " doświadczony"? ten co miał już ta rasę? ten co dużo czyta o psach? ten co w życiu miał już 5 psów??


Powiem tak- do tanga trzeba dwojga. jeśli jednak ktoś się stara a druga strona ma to w poważaniu jak inaczej dotrzeć?
I nie chodzi o ataki histerii ale o to co jest pisane na forum publicznym i puszczane w eter- te informacje działają na szkodę psom- czy taka jest idea tej strony? Chyba nie?
Rabia
 

Postprzez Atena 9 lip 2007, o 06:13

jezuuu, ale wy macie problemy :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 9 lip 2007, o 08:53

Atena napisał(a):jezuuu, ale wy macie problemy :roll:


No mamy.
Wejdzie sobie na tą stronę przeciętny Kowalski/Nowak ect. i uwierzy.
A potem hyc pieska do lasu, schroniska.... bo demoluje.
Gość
 

Postprzez Atena 9 lip 2007, o 09:01

przed takim czymś ŻADNE informacje, miarodajne, czy też nie, nie uchronią psa, jeśli się znudzi właścicielowi :roll: jeśli już macie potrzebę nawracania, to zajmijcie się pseudohodowcami, który cisną nieświadomym ludziom większe kity, niż to, co jest napisane (choć szczerze mówiąc, nie wiem, co jest napisane o różnych rasach, ponieważ nigdy tego nie czytałam - dla mnie jedyną rzetelną informacją o danej rasie jest info od hodowców i ludzi posiadających daną rasę - a nie książki, poradniki i różne strony w necie...).
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: temat

Postprzez Atena 9 lip 2007, o 10:02

gosc napisał(a):czy ktoś kto pisał to wszystko to myślał nad konsekwencjami tych głupot? Bo wydaje mi się że nie!!!

rany boskie, tyle razy było już mówione, że te informacje zostały wpisane przez różnych ludzi, każdy może tam wrzucić swoje 3 grosze. ja nie wiem, o co wy się tak pienicie :roll: jak wam się nie podoba, to nie czytajcie :roll:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gość 9 lip 2007, o 10:03

Ooooo tak zgadzam sie z osobą powyżej i dodam że chore jest to że psy używane do dogoterapii takie jak labrador czy golden mogą mieć kontakt z dziećmi warunkowo! Rozumiem że trzeba pilnować każdego psa ale ludzie dajcie spkuj
Gość
 

Postprzez kaja 9 lip 2007, o 10:11

moderator napisał że jak sie nie podoba to żeby nie czytać! No dobra my możemy nie czytać a ktoś kto się nie zna to skąd ma wiedzieć że to są głupoty. Przed tą stroną będę przestrzegać wszystkich :
znajomych
osoby które maja zamiar kupić psa
niedoświadczonych właścicieli
osoby które szukają informacji na temat ras
i ogólnie wszystkich!!!

Powiem im żeby lepiej tu nie wchodzili bo sa błędne informacje podane i podam im strony gdzie informacje są dokładne i bardzo ładnie rozpisane;)
kaja
 

Postprzez Gość 9 lip 2007, o 11:16

Anonymous napisał(a):Ooooo tak zgadzam sie z osobą powyżej i dodam że chore jest to że psy używane do dogoterapii takie jak labrador czy golden mogą mieć kontakt z dziećmi warunkowo! Rozumiem że trzeba pilnować każdego psa ale ludzie dajcie spkuj



Zajrzyj do słownika.
Gość
 

Następna strona

Powrót do Psiaki.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości

paw prints